O Holokauście tylko jeden kanon

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Historia, Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 543

„Facebook” zakaże postów i usunie strony, które zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust i będzie odsyłał internautów „do wiarygodnych źródeł”, jeśli będą szukać informacji o ludobójstwie Żydów.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w poniedziałek nowe zasady w ramach działań prowadzonych przez tę firmę przeciwko teoriom spiskowym i dezinformacji przed wyborami prezydenckimi w USA. Decyzja zapadła “w wyniku nacisków ze strony ocalałych z Holokaustu na całym świecie”, którzy użyczyli swojego głosu kampanii „koordynowanej przez Konferencję na temat żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom” skierowanej przeciwko Zuckerbergowi, wzywając go do podjęcia działań w celu usunięcia postów zaprzeczających Holokaustowi z tego portalu społecznościowego.

„Facebook pokazuje, że uznaje negowanie Holokaustu za to, czym naprawdę jest – za formę antysemityzmu, a zatem za mowę nienawiści” – powiedział Ronald Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów w przygotowanym oświadczeniu.

Edward Reid, znany promotor polskiej historii na „Facebooku”, wyraził zaniepokojenie tą decyzją, zwłaszcza dowolnością interpretacji „zniekształcania” Holocaustu. Stwierdził, że jego posty na temat żydowskiej kolaboracji w gettach podczas II wojny światowej oraz niewielkiemu oporowi stawianemu przez ludność żydowską wobec Zagłady, już wcześniej były kwestionowane. What is „Holocaust distortion”? Are facts distortion?” – pyta Edward Reid.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o