O Holokauście tylko jeden kanon

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Historia, Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1844

„Facebook” zakaże postów i usunie strony, które zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust i będzie odsyłał internautów „do wiarygodnych źródeł”, jeśli będą szukać informacji o ludobójstwie Żydów.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w poniedziałek nowe zasady w ramach działań prowadzonych przez tę firmę przeciwko teoriom spiskowym i dezinformacji przed wyborami prezydenckimi w USA. Decyzja zapadła “w wyniku nacisków ze strony ocalałych z Holokaustu na całym świecie”, którzy użyczyli swojego głosu kampanii „koordynowanej przez Konferencję na temat żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom” skierowanej przeciwko Zuckerbergowi, wzywając go do podjęcia działań w celu usunięcia postów zaprzeczających Holokaustowi z tego portalu społecznościowego.

„Facebook pokazuje, że uznaje negowanie Holokaustu za to, czym naprawdę jest – za formę antysemityzmu, a zatem za mowę nienawiści” – powiedział Ronald Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów w przygotowanym oświadczeniu.

Edward Reid, znany promotor polskiej historii na „Facebooku”, wyraził zaniepokojenie tą decyzją, zwłaszcza dowolnością interpretacji „zniekształcania” Holocaustu. Stwierdził, że jego posty na temat żydowskiej kolaboracji w gettach podczas II wojny światowej oraz niewielkiemu oporowi stawianemu przez ludność żydowską wobec Zagłady, już wcześniej były kwestionowane. What is „Holocaust distortion”? Are facts distortion?” – pyta Edward Reid.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.