Wrócimy do lepianek? Są zeroemisyjne

Opublikowano: 10.05.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1030

Wszystkiego nie uregulujemy, ale próbować warto — takie motto mogłoby być wypisane nad wejściem do każdej instytucji Unii Europejskiej. Po krzywiźnie banana, czy instrukcjach korzystania z toalety, przyszedł czas na regulacje dotyczące naszych domów. Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) została przyjęta w marcu przez Parlament Europejski i zwana jest powszechnie „dyrektywą wywłaszczeniową”. Oczywiście używanie takiego sformułowania powoduje gwałtowną reakcję euroentuzjastów, którzy twierdzą, że to „fake news”. Czy jednak rzeczywiście? Czy finałem pomysłów eurokratów będą masowe wywłaszczenia i powrót mieszkańców Europy do jaskiń i lepianek? A może modernizacja budynków jest nieuchronna wskutek postępu technologicznego? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd zmierzamy?”, gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie dr hab. inż. Michał Domińczak, architekt i wykładowca Politechniki Łódzkiej.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 10.05.2024 20:46

    “Wrócimy do lepianek? Są zeroemisyjne”
    Co to za bzdurny tytuł ośmieszający sprzeciw wobec Zielongo Ładu? Może mi autor wytłumaczyć jakim cudem lepianka może spełnić poniższą definicję?
    “Dom zeroemisyjny (lub budynek energooszczędny), skupia się na bilansie energetycznym budynku. W takim domu ilość energii zużywanej przez budynek jest równa ilości energii produkowanej z ODNAWIALNYCH źródeł. Oto główne wyróżniki domu zeroemisyjnego. Energia ta musi zostać wyprodukowana w tym budynku lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.