III wojna światowa zacznie się na Bliskim Wschodzie?

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 640

Na początku kwietnia armia izraelska dokonała ataku rakietowego na ambasadę Iranu w Damaszku, zabijając wysokich rangą dowódców Gwardii Rewolucyjnej. Mimo iż złamano tym prawo międzynarodowe mówiące o immunitecie placówek dyplomatycznych, nikt nie odważył się na to zareagować. Władze Teheranu uznały, że muszą zatem wziąć sprawy we własne ręce i dokonać swoistego odwetu, powołując się tym samym na prawo do obrony. W nocy z soboty na niedzielę 13/14 kwietnia z terytorium Iranu wystrzelono setki rakiet balistycznych oraz dronów bojowych, które wycelowano w izraelskie instalacje wojskowe. Co prawda według władz tworu syjonistycznego 99 procent wystrzelonych przez Iran bezzałogowców zostało zestrzelonych, to atak był ostrzeżeniem dla mieszkańców Izraela, że nie mogą czuć się bezpieczni. Eskalacja konfliktu może mieć więc daleko posunięte konsekwencje. Czy dojdzie do rozpętania na Bliskim Wschodzie III wojny światowej? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd zmierzamy?”, gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie doktor Leszek Sykulski.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.