Czy Tusk zdradził 10-latce tajemnicę wojskową NATO?

Opublikowano: 10.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3270

Agencje prasowe RIA Nowosti i TASS powołują się na rozmowę premiera Donalda Tuska z 10-latką z Gdańska i twierdzą, że jest ona dowodem na obecność wojsk NATO na Ukrainie.

Na kanale KPRM na „YouTubie” zamieszczono wideo, na którym zarejestrowano rozmowę premiera Donalda Tuska z 10-letnią uczennicą z Gdańska.

Dziewczynka zadawała politykowi pytania, towarzysząc grupie dziennikarzy. Tusk został m.in. zapytany o zaangażowanie NATO na Ukrainie.

„NATO bardzo pomaga. Na razie, i jak wiadomo, NATO nie chce się bezpośrednio zaangażować, wysłać wojsk, bo wszyscy na świecie trochę się boją, że mogłoby dojść do wybuchu wojny atomowej. Wtedy wszyscy bylibyśmy w bardzo tragicznej sytuacji” – powiedział polityk.

„Więc ja się nie dziwię, że zastanawiają się wszyscy, czy można pójść na bezpośrednią wojnę z Rosją, czy to nie jest za duże ryzyko. Ale na tyle, na ile to jest możliwe dzisiaj, to NATO pomaga Ukrainie. Bez pomocy NATO Ukraina nie dałaby rady tak długo się bronić. No i tam trochę wojsk czy żołnierzy, obserwatorów, inżynierów jest w [poprawnie powinno być „na” – przypis WM] Ukrainie i pomaga. No, zobaczymy. Ale nikt nie chce takiej wojny bezpośredniej, bo to mogłoby oznaczać też dla nas katastrofę” – dodał premier.

Rosyjska propaganda wykorzystała słowa polityk. „Polski premier przyznał, że wojska NATO są na Ukrainie” – informuje agencja TASS. W depeszy napisano, że Tusk „podkreślił, że należy unikać bezpośredniego zaangażowania NATO w konflikt zbrojny na Ukrainie”.

Informację tę na pierwszej stronie zamieściła także agencja RIA Novosti, pisząc, że Tusk „nie sprecyzował, żołnierze jakich krajów i w jakiej liczbie” są obecni na Ukrainie.

Autorstwo: SG
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 10.05.2024 21:42

    “Czy Tusk zdradził 10-latce tajemnicę wojskową NATO?” Ja tam żadnej tajemnicy w tekście nie wychaczyłem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.