Cenzura w „wolnym świecie”

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1126

Na zaledwie 51 dni przed otwarciem pierwszych kabin do głosowania w kluczowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, globalistyczny gigant technologiczny z Doliny Krzemowej Meta nałożył dziesięcioletnie ograniczenie na stronę Chegi, trzeciej co do wielkości partii w Portugalii, na „Facebooku”, bez podania konkretnych powodów.

Prawicowa, suwerenna partia – obecnie mająca w sondażach 19,9% po tym, jak zapewniła sobie 50 mandatów w wyborach krajowych w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 12 w 2022 r. – określiła posunięcie firmy zajmującej się mediami społecznościowymi jako „nieuzasadniony” akt „prześladowania” i zobowiązała się do wykorzystania wszelkich dostępnych środków prawnych, aby sprzeciwić się ograniczeniu.

„Twoje konto jest ograniczone przez 3649 dni. Twoja aktywność na koncie narusza nasze standardy społeczności. Dlatego nie będziesz w stanie wykonać jednej lub więcej zwykłych czynności” – brzmiała wiadomość wysłana przez Meta na oficjalne konto Chegi na Facebooku – które może pochwalić się prawie 200 000 obserwujących – w niedzielne popołudnie. Ograniczenia wprowadzone przez Meta uniemożliwiają Chega publikowanie zdjęć, filmów, wysyłanie wiadomości i innych działań, co sprawia, że nie nadaje się ona do wykorzystania jako narzędzie pomagające partii dotrzeć do portugalskich wyborców w okresie poprzedzającym czerwcowe wybory europejskie.

Lider Chegi André Ventura, którego oficjalne konto na „Facebooku” zostało zablokowane od grudnia, powiedział portugalskiej gazecie internetowej „Observador”, że sprawa została już zgłoszona do Meta i ujawnił, że zamierza wnieść sprawę do parlamentu i „wszystkich organów sądowych, dopóki Facebook nie zostanie skazany”. Partia obiecała zainicjować „największą w historii Portugalii akcję przeciwko Meta”.

Ventura oskarżył Marka Zuckerberga, globalistycznego aktywistę Meta, o rażącą cenzurę polityczną, podczas gdy oświadczenie partii nazywa arbitralne ograniczenie strony przez firmę technologiczną „jednym z największych ataków na wolność słowa na partię polityczną w Portugalii”. „Bez względu na to, jak bardzo się starają, nie będą w stanie nas uciszyć” – deklaruje Chega na „X”. „Nie poddamy się, dopóki nie pokonamy cenzury, która chce odebrać Portugalczykom wolność wyboru. Nie zamierzamy rezygnować z Portugalii i pokażemy właścicielom Facebooka, zdominowanym przez lewicowe interesy, nasze oburzenie!” – napisała partia w oświadczeniu.

Meta nie podała jeszcze wyjaśnienia ograniczenia konta Chegi. Jednak źródło partyjne powiedziało mediom, że może to być związane z publikacją filmu związanego z walką o opiekę nad rodziną, która stała się obiektem przemocy. Chega twierdzi, że film został również opublikowany na Facebooku przez liczne media, których konta nie zostały ograniczone, twierdząc, że unieważniłoby to ograniczenie Meta dotyczące konta partii.

Źródło zagraniczne „The European Conservative”
Źródło polskie: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 17.04.2024 15:23

  z jednej strony to dobra reklama dla narodowców i prawicowców. Bo jeśli coś jest zagrożeniem to dyktatura lewacka będzie starała się zjawisko zwalczać. Dodatkowo “fejsbuk” okazał się lewackim szambem:)

 2. Irfy 17.04.2024 19:11

  Ale o co ten krzyk? Facebook to prywatna własność pana Zuckerberga i akcjonariuszy tej firmy. Która nie jest zobowiązana do przestrzegania jakiejś tam “wolności słowa”. Pan król Arabii Saudyjskiej, jako władca absolutny, też na “wolność słowa” (i nie tylko słowa) może sobie bimbać. I bimba.

  Jeśli partii “Chega” nie podoba się panująca na Facebooku cenzura, to nie powinna w tym medium publikować. Nikt nie broni jej założenia sobie jakiejś własnej społecznościówki. Jakby namnożyło się trochę konkurencji, to i Cukrusiowi zmiękłaby rura i od razu zrewidował swoje cudowne “wartości”. Ale jeśli cenzurowani żebrzą o łaskę, zamiast się na niego wypiąć, to dlaczego miałby się czymkolwiek przejmować?

 3. replikant3d 17.04.2024 21:15

  Irfy, Facebook nie powstałby gdyby nie służby specjalne USA, i to one tak naprawdę są ,,właścicielem,, firmy. Zuckerberg tak naprawdę ma g……do gadania. To tylko marionetka. Podobnie inne społecznościówki. Więc twoje dywagacje nie mają racji bytu. Wyboru za bardzo nie ma . Żaden portal społecznościowy się nie wybije bez pozwolenia służb. tak jest na całym świece. Gdzie ty żyjesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.