Niedzielski w owczym pędzie zamówił, a teraz… będzie twardy

Opublikowano: 11.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3690

Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach – puszy się minister zdrowia Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pochwalił się, że z ministrami zdrowia Bułgarii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Słowenii i Węgier ustalone zostało wspólne stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych. „Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach” – zaznaczył Niedzielski. Minister dodał, że szefowie resortów zdrowia oczekują od KE pilnej renegocjacji umów.

Sytuacja jest komiczna. Minister Niedzielski w owczym pędzie podpisał fatalny kontrakt opiewający na dziesiątki milionów dawek, których nikt nie wykorzysta, a teraz jest zdziwiony, że umów należy dotrzymywać. Sam wpakował nas w to bagno, ale zgrywa twardziela.

Według „Dziennika — Gazety Prawnej”, Polska ma podpisany z Pfizerem kontrakt na zakup kolejnych covidowych szczepionek o wartości aż 6 mld zł. A przypomnijmy, że już teraz ponad 20 mln dawek preparatu leży w magazynach, nikt tego nie wykorzysta. Zdecydowana większość z nich wyląduje w śmieciach, może jakąś część uda się sprzedać za granicą, ale chętnych – co zrozumiałe – zbytnio nie widać.

Przypomnijmy, że o ile pierwszą i drugą dawkę przyjęła ponad połowa Polaków, tak na trzecią, a już szczególnie czwartą dawkę (powoli przebąkuje się o piątej jesienią) dwudawkowego preparatu chętnych jest naprawdę garstka. Polski rząd zostanie z tymi szczepionkami jak Himilsbach z angielskim. I z miliardami złotych wyrzuconymi w błoto. Oczywiście nikt za to odpowiedzialności nie poniesie, a Niedzielski lada moment ogłosi pewnie jakiś „sukces”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. elroman 11.03.2023 18:55

  Depopulacja i drenaż Polaków trwa w najlepsze a ludzie nadal wierzą w świetą trójce kaczorka, moralnego zdrajcę i dutkę.

 2. Irfy 11.03.2023 22:07

  Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że za 6 miliardów złotych można wybudować około 10 (dziesięciu) nowych szpitali. Jeśli Polska zapłaci taką sumę a w zamian za nią otrzyma jakieś nieskuteczne i nikomu niepotrzebne dekokty, które z miejsca trzeba będzie zutylizować, co jeszcze podwyższy koszty, to winnych takiej malwersacji należałoby pociągnąć do bardzo poważnej odpowiedzialności. Włącznie z finansową.

  Dodatkowo, jako człowiek, który całkowicie niedobrowolnie płaci złodziejskie haracze zwane podatkami, z których te zakupy miałyby być finansowane, chciałbym się dowiedzieć, jaka jest jednostkowa cena tych preparatów. Oraz ile właściwie “dawek” planowano ludziom wstrzyknąć?

 3. Fenix 12.03.2023 07:58

  Za nietrefne decyzje rządu niech odpowiada ten co podpisał umowę ,pierwsze to dymisja z obciążeniem finansowe ministra, i kara spłaty z jego osobistego majątku. Ludzie czekamy na chętnych do teki ministra zdrowia ,ilu chętnych w tym odpowiedzialnych? Za nieodpowiedzialne działania rządu i ministra ,niech odpowiada rząd dymisją ministra!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.