Niedzielski napędził klientów Collegium Humanum

Opublikowano: 23.03.2024 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2162

Prokuratura bierze pod lupę dyplomy MBA uzyskane na Collegium Humanum przez menedżerów ochrony zdrowia. Klientów tej uczelni swoją decyzją napędził Adam Niedzielski, były minister zdrowia.

Jak ujawnia radio RMF FM, „śledczych interesują wszelkie kwestie związane z trybem uzyskiwania świadectw ukończenia studiów podyplomowych przez kadrę zarządzającą ochroną zdrowia”. Wśród absolwentów owianej złą sławą uczelni dużą grupę stanowią dzisiejsi „menedżerowie służby zdrowia”.

Ci lgnęli do Collegium Humanum po tym, gdy w 2021 roku minister zdrowia Niedzielski zapowiedział, że do pełnienia funkcji menadżera ochrony zdrowia będzie wymagany egzamin państwowy. W projekcie ustawy „o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa” znalazł się jednak zapis, który zwalniał z państwowego egzaminu absolwentów studiów dyplomowych dla kadry menedżerskiej (MBA).

Na Collegium Humanum dyplomy MBA można było uzyskać w sposób daleko odbiegający od normalnego trybu kształcenia. Rekordziści mieli odpowiedni papier już po niecałym miesiącu.

Według RMF FM śledczy badają także współpracę uczelni z innymi podmiotami – organizacjami, stowarzyszeniami i samorządami. Umowę o współpracy z uczelnią dotyczącą MBA podpisała między innymi rządowa Agencja Badań Medycznych.

Pytany o tę kwestię Niedzielski odmówił komentarza. Powiedział jedynie, że nie rozmawia z mediami.

Autorstwo: KM
Na podstawie: RMF FM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 23.03.2024 20:59

    Bydlę….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.