Nauczycielowi nie wolno cytować rasistowskich piosenek

Opublikowano: 24.11.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 580

Wydział oświaty Thames Valley District poinformował, że prowadzi dochodzenie w sprawie nauczyciela szkoły średniej Saunders w London (Kanada), który miał używać obraźliwych, rasistowskich wyzwisk w czasie lekcji angielskiego w 12 klasie.

W zeszłym tygodniu jeden z uczniów poinformował o tym zdarzeniu szkolną administrację, zaznaczając, że obraźliwe słownictwo było używane przez nauczyciela podczas recytowania słów popularnej piosenki. Kuratorium nie podało w swoim oświadczeniu, o jakie słowo/słowa chodzi, o jaką piosenkę, nie zidentyfikowało też nauczyciela. Wiadomo jednak, że nauczyciel na razie nie uczy – przynajmniej do wyjaśnienia sprawy. Kuratorium stwierdziło, że rozpoczęło dochodzenie „w imię obrony równości, różnorodności i inkluzywności”.

Dyrektor ds. edukacji Mark Fisher powiedział, że nauczyciele powinni mieć świadomość, że „nic, nawet omawianie utworów literackich czy muzycznych, nie tłumaczy używania słów nawiązujących do historii białego kolonializmu, opresji i rasizmu”.

Fisher dodał, że pracownicy kuratorium niedawno – 12 listopada – brali udział w obowiązkowym szkoleniu z przeciwdziałania rasizmowi. Kuratorium jest w trakcie formułowania wytycznych dotyczących słów, których nie należy używać. Wskazówki mają być gotowe w ciągu kilku miesięcy.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 01.12.2021 17:09

    nowomowa, cenzura i marksizm tak? tych słów nie należy uzywać? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.