Naczelna Izba Lekarska chce ukarać za poglądy 114 lekarzy

Opublikowano: 14.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4380

Naczelna Izba Lekarska chce ukarać za poglądy 114 lekarzy, w tym doktorów i profesorów, urządzając im zbiorowe, pokazowe procesy w Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu.

Pierwsza sprawa przeciwko 19 lekarzom odbędzie się 17.03.2023 roku w Poznaniu w centrum konferencyjnym Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przy ul. Szyperskiej 14 od godziny 11:00.

Za co mają być sądzeni? M.in. za poparcie „Listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”, oraz za poparcie „Apelu naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2”.

Lista pierwszych 19 lekarzy, którzy mają stanąć przed sądem lekarskim w Poznaniu to:

– dr Katarzyna Bross Walderdorff

– lek. Aneta Borczyk Kotwas

– lek Izabela Kaczmarek Matyszczyk

– dr n. med. Dorota Sienkiewicz

– lekarz Wojciech Węglarz

– lekarz Tomasz Dmochowski

– lekarz Ewelina Gierszewski

– prof. dr hab. n. med. Krystyna Opałko

– lekarz Paweł Basiukiewicz

– dr. n. med. Maciej Bierwagen

– dr. n. med. Katarzyna Landa

– lekarz Grzegorz Klasa

– dr. n. med. Zbigniew Martyka

– prof. dr hab n.med. Ryszard Rutkowski

– prof. zw. dr hab n. med. Maria Sobaniec Łotowska

– dr hab n. med. Joanna Łotowska

– lekarz Dorota Mieszczek Woszczyna

– lekarz Anna Prześlica Martynowska

– lekarz Jolanta Biel – Gruszczyńska

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona wszczął wobec 114 lekarzy postępowanie wyjaśniające i wydał postanowienia o przedstawieniu zarzutów obwinionym oraz skierowaniu wniosku o ukaranie. Zarzuca im publiczne rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i propagowanie postaw antyzdrowotnych, działając na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa, poprzez podpisanie ww. listów i apeli.

Pierwsza rozprawa ma się odbyć w dniu 17 marca 2023 r. o godz. 11:00 w Poznaniu, przed Okręgowym Sądem Lekarskim Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przy ul. Szyperskiej 14.

Od początku organy samorządu lekarskiego rażąco naruszały prawo, nie dawały gwarancji bezstronności i obiektywnego prowadzenia postępowania.

Prowadzone postępowanie ma charakter nękania lekarzy. Były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w dniu 8 grudnia 2020 roku podczas posiedzenia Senackiej Komisji stwierdził, że: „W różnych informatorach, mediach pojawia się coraz więcej sceptyków co do szczepień, mówiących o zagrożeniach. Na tej liście są także lekarze – żebyście państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili będziemy – brzydkiego słowa użyję – przesłuchać czy wzywać do wyjaśnień ich postawy przed organami odpowiedzialności zawodowej”.

Obrońcy lekarzy, adwokat Arkadiusz Tetela, adwokat Piotr Schramm i inni, wskazują na szereg naruszeń prawa w prowadzonym postępowaniu, m.in. na:

– postępowanie nie jest oparte na dowodach, a na szykanach;

– wnioski dowodowe obwinionych są nagminnie oddalane lub pomijane;

– odmawia się obwinionym prawa do obrony;

– utrudnia się zapoznanie z aktami postępowania;

– rażąco narusza się prawo do wolności słowa;

– wyznacza się jako właściwe do rozpoznania sprawy sądy lekarskie daleko poza miejscem zamieszkania obwinionych (Poznań, Gdańsk, Wrocław).

We wszystkich dotychczasowych sprawach w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 sądy lekarskie nielegalnie wyłączały jawność, mimo że jest to zasadą rzetelnego procesu. Również i w tej sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo, że jawność zostanie wyłączona.

Lekarze i obywatele demokratycznego Państwa Prawa żądają poszanowania ich praw i umożliwienia zajęcia przez nich stanowiska w sprawie na jawnej rozprawie, i zwrócili się w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Organizacje społeczne i wdzięczni pacjenci wyrażają swój sprzeciw wobec takiego traktowania i będą wspierać dobrych lekarzy swoją obecnością pod sądem 17.03.2023 r. w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 już od godziny 10:30, gdzie odbędzie się konferencja prasowa.

O godzinie 17:00 natomiast rozpocznie się Marsz o Wolność, który przejdzie ulicami Poznania.

Brońmy dobrych lekarzy!

Źródło: StopNOP.com.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Aaron Schwarzkopf 14.03.2023 11:24

  Demony i biesy tak prędko nie odpuszczą.

 2. Flibusta 14.03.2023 13:24

  No i proszę.. apel naukowców i lekarzy w sprawie szczepień jest niedostępny…

 3. Vici 14.03.2023 13:43

  Pozamykakać “izby lekarskie”, a tych bandytów z izb osądzić i powywieszać.

 4. pikpok 14.03.2023 18:16

  Sługusy wykonują zapewne polecenia psychopatów. Karzą niezależnych wprowadzając jednocześnie cenzurę pod pozorem walki z dezinformacją. Czy to przygotowania przed kolejną “operacją”? Czy ktoś ma chore ambicje i nie lubi sprzeciwu?
  Szykują nam tu dom wariatów stworzony przez psychopatów.
  https://wolnemedia.net/lekarz-generalny-florydy-szkodliwy-dla-spoleczenstwa/
  Białoruś też przetrwała bez zamordyzmu szczepionkowego.Ciekawe czy jest tam teraz tylu zawałowców co u nas?

 5. replikant3d 14.03.2023 19:32

  Żadni prawnicy tu nic nie wskórają .Te ,,pseudolekarzyny,, są chronieni bo wykonują polecenia globalistów. A Pisiory mają w d…prawo i konstytucję. Prędzej ci prawnicy próbujący bronić pozwanych sami staną się celem ,,nagonki,,

 6. AxA2020 15.03.2023 10:22

  Niemiecki minister zdrowia (K. Lauterbach) przyznał oficjalnie, że szkody na zdrowiu po szczepieniach istnieją i rząd chce je odpowiednio traktować i odszkodować.
  To byłby praktyczny argument, że oskarżeni polscy lekarze mieli właśnie ten punkt na uwadze i nie chcieli narażać grupy potencjalnie zagrożonych osób. Możnaby powiedzieć, że ta grupa patrzyła szczególnie dokładnie na możliwe komplikacje.
  Ewentualnie możnaby złożyć wniosek do Unii, ażeby takie rozprawy sądowe zostały uznane za prześladowania, ponieważ dzisiejsze doświadczenia pokazują, że objekcje były uzasadnione.
  Akurat dzisiaj, gdy się okazuje, że konkretne szkody na zdrowiu po szczepieniach wystąpiły i coraz więcej polityków uznaje to jako fakt, jest anachronizmem prawniczym (i ewentualnie też wykroczeniem przeciwko prawom unijnym), mścić się na grupie mądrych, bo uwzględniających wszystkie możliwe skutki, lekarzy.

 7. wojtek 15.03.2023 19:37

  Jesli swiatowe ministerstwo zdrowia tak postanowilo to ministerstwo prawdy moze to jedynie przyklepac, bylbym zaskoczony gdyby byloby inaczej

 8. hanz3335 15.03.2023 20:09

  A dziwicie się jak prawda ujrzy światło dzienne to grozi im dożywocie. Bo politycy zrobią z nich kozły. Niech więc beczą puki mogą i szykują szczoteczki do zębów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.