Media zbojkotowały konferencję prasową Konfederacji

Opublikowano: 18.03.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1588

Konfederacja zwołała w Sejmie konferencję prasową „ws. nadgorliwości rządu, który przyznaje uchodźcom przywileje”. Dziennikarze zignorowali przekaz.

„Dziś o 11:30 w Sejmie konferencja prasowa Konfederacji ws. uchodźców: »Tak dla pomocy, nie dla przywilejów«. Nadgorliwość rządu i niektórych instytucji powoduje poczucie niesprawiedliwości. Nie tylko u Polaków, ale i Ukraińców którzy przybyli wcześniej. Potrzeba roztropności!” – napisał na „Twitterze” jeden z liderów partii, Krzysztof Bosak.

To wywołało oburzenie, komentowano wpis, że nie można mówić o przywilejach dla osób, które straciły wszystko, w wyniku napaści Rosji na Ukrainę. Konferencję zbojkotowali dziennikarze akredytowani w Sejmie.

Poniżej kilka wypowiedzi z „Twittera”…

„A ty, polityku, zastanów się, w czyim interesie działasz” – zarzucił Krzysztofowi Bosakowi dziennikarz „Newsweeka” Dariusz Ćwiklak.

„Facet, gdybyśmy grali w tej drużynie co sugerujesz, to od tygodni byśmy siedzieli na granicy i wzywali do jej zamknięcia. A my nie tylko wzywamy do pomocy, ale nawet nie postulujemy granicznych kwot uchodźców. To czego chcemy to uniknięcia błędów Zachodu w polityce migracyjnej” – odpisał mu Krzysztof Bosak.

„W marcu 2020 każda forma lockdownu (w tym zamykanie lasów i 5 osób na pogrzebie) była poza krytyką. Na próby polemiki reagowano szantażem moralnym. Po 2 latach historia się powtarza. Jeśli masz swoje zdanie, to jesteś »przeciwko ludziom uciekającym przed bombami«” – skrytykował dziennikarza Marcin Białasek.

„Chowanie głowy w piasek nic tu nie da. A sygnałów o narastających problemach jest już mnóstwo, tylko z warszawskich redakcji ich nie widać. To są problemy głównie w służbie zdrowia, z zakwaterowaniem i dostępem do administracji” – dodał Łukasz Warzecha.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

23

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 18.03.2022 15:52

    Media meistrimowe,lewackie umieją tylko szkodzić krajowi jego obywatelom nic nie wnosząc prucz propagandowego przekazu zgodnego z linią partii rządzącej.

  2. Fenix 20.03.2022 07:15

    Polacy apelują i oczekują finansowej pomocy UE dla uchodźców z Ukrainy. Nie oklaskami na stojąco UE posłowie , a działaniami tym finansowe wsparcie! Nie nadużywać spontanicznej gościnności, i pomocy solidarnościowej w tym humanitarnej Narodu Polskiego. Polacy oczekują wsparcia ich działań w PE , dla uchodźców z Ukrainy. Polacy nie zapraszali Ukraińców jak Merkel imigrantów . Polacy otwarli serca , granice, i domy dla uchodźców wojennych z ludzkiego współczucia , empatii. Stop wojnie!!! Stop dozbrajaniu Ukrainy! UE parlament rozmowy , i wynegocjować POKÓJ Ukraińsko -Rosyjski !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.