Bojkot konsumencki korporacji lansujących wokizm

Opublikowano: 26.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2932

Akcje sieci handlowej Target spadły po tym, jak firma wprowadziła na rynek produkty LGBTQ, w tym skierowane do dzieci, wywołując reakcję Amerykanów przeciwko promowaniu transpłciowości.

Target wypuścił na początku miesiąca kolekcję Pride, oferując ponad 2000 produktów, w tym między innymi odzież, książki, wyposażenie domu i kalendarze. Niektóre pozycje były skierowane do dzieci. M.in. książki dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat miały tytuły takie jak „Pride 1,2,3”, „Bye Bye, Binary” i „Nie jestem dziewczynką”. Target zasugerował także „Księgę zaimków” dzieciom w wieku 0-3 lat. W wystroju domu Target oferował kubki z napisem „Gender Fluid”. Oferował również transpłciowe stroje kąpielowe dla dorosłych.

Działania firmy wywołały wiele negatywnych reakcji w internecie, a hashtag „BoycottTarget” zyskał popularność w mediach społecznościowych. W związku z tą reakcją akcje Target spadły o 11 procent od godziny 11:00 czasu wschodniego 25 maja. Między 1 a 24 maja kapitalizacja rynkowa firmy spadła z 72,52 mld USD do 66,05 mld USD, co oznacza spadek o 6,47 mld USD.

W komunikacie prasowym z 24 maja firma ogłosiła usunięcie niektórych kontrowersyjnych elementów. „Od czasu wprowadzenia tegorocznej kolekcji doświadczyliśmy gróźb wpływających na poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie członków naszego zespołu podczas pracy. Biorąc pod uwagę te okoliczności, dostosowujemy nasze plany, w tym usuwamy elementy, które były w centrum konfrontacji”.

Niektóre elementy kolekcji Target’s Pride zostały zaprojektowane przez brytyjskiego projektanta Abprallena, który identyfikuje się jako transpłciowy gej i jest zdeklarowanym satanistą. W kolekcji Pride znalazły się dwie pozycje firmy Abprallen. Jednak produkty nie są już dostępne w sklepie internetowym Target. Zdeklarowany satanista Abprallen jest znany z umieszczania na ubraniach komunikatów typu „Szatan szanuje zaimki”

Senator Tom Cotton (R-Ark.) skrytykował Target za powiązania z satanistą. „Nawet jak na standardy wokistowskich korporacji, partnerstwo @Target z satanistą w celu przeforsowania agendy trans na dzieciach jest niezwykłe. Następnym razem, gdy @Target przyjdzie błagać o pomoc, Republikanie powinni odpowiedzieć „powodzenia”” – napisał Cotton w tweecie z 23 maja.

Demokratyczny gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, skrytykował Target za wycofanie przedmiotów z kolekcji Pride, nazywając ten ruch „uleganiem ekstremistom”.

Również odzież firmy The North Face zaczyna być obejmowana bojkotem w związku z reklamą wideo z drag queen.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Irfy 26.05.2023 13:29

    Dobrze wiedzieć. Na wypadek, jakbym chciał kupować jakieś nowe wyposażenie zimowe. A tak na marginesie – prośba do Admina o nagłaśnianie przypadków promocji “wokizmu” i innych przejawów “progresywizmu”. Naprawdę chciałbym wiedzieć, u kogo nie kupować.

  2. Szurnięty Mędrzec 26.05.2023 21:54

    @Irfy plus 1

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.