Legalizacja małżeństw homoseksualnych w Kalifornii

Opublikowano: 27.06.2013 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Sąd Najwyższy USA orzekł, że „małżeństwom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa, jak tradycyjnym”. Media poinformowały, że decyzję sądu „z wielkim zadowoleniem” przyjął prezydent Barack Obama.

Sąd wydał dwa orzeczenia, dotyczące fragmentu prawa obowiązującego na szczeblu federalnym oraz zakazu małżeństw homoseksualnych w Kalifornii. Sąd uznał, że ustawa o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act) przyjęta w 1996 roku jest niezgodna z konstytucją. Ustawa definiuje małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny i tym samym wstrzymuje uznanie w świetle prawa federalnego związków osób tej samej płci na takich zasadach jak małżeństwa. Zdaniem sądu zapisy ustawy przeczą jednak zawartej w niej zasadzie zapewniającej wszystkim obywatelom równej ochrony państwa.

Ponadto sędziowie Sądu Najwyższego uchylili obowiązujący w Kalifornii zakaz zawierania związków przez osoby tej samej płci. Taka decyzja nie zadowoliła jednak lobby homoseksualne, którego przedstawiciele twierdzili, że sąd nie powinien odwoływać się do niezasadności apelacji samego zakazu, lecz do meritum, czyli „prawa homoseksualistów do zawierania małżeństw”.

W USA zawrzało. Media sugerują, że decyzja Sądu Najwyższego utoruje drogę do wznowienia zawierania związków jednopłciowych w Kalifornii w ciągu zaledwie miesiąca. Z kolei zwolennicy prawnego zakazu związków homoseksualnych zapowiadają, że będą domagali się stosowania tej poprawki, dopóki nie zostanie wydany oficjalny nakaz zniesienia jej w całym stanie. Radości z decyzji sądu nie krył Barack Obama, który wystosował nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie.

– To nasz naród zdecydował, że wszyscy jesteśmy równi, a miłość, jaką się nawzajem obdarzamy, także musi być równa. To była dyskryminacja zapisana w prawie, przez którą kochający się, zaangażowani w związek geje i lesbijki byli traktowani jako odrębna, niższa klasa ludzi. Sąd Najwyższy naprawił ten błąd, a naszemu krajowi wyjdzie to na dobre – napisał Obama w swoim oświadczeniu.

Autor: pł
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jestemtu
Użytkownik
jestemtu

“… a naszemu krajowi wyjdzie to na dobre…” – powiedział to Kenijczyk?

lokso
Użytkownik
lokso

Tak, już w niedalekiej przyszłości chłopak z dziewczyną będą musieli po krzakach się ukrywać by nie deprawować spedalonego sPOłeczeństwa. Gdy dziecko do szkoły przyprowadzi tatę i mamę zamiast dwóch (?) tatusiów lub mamuś, będzie postrzegane jako owoc niebywałej rozpusty. Bo kto to słyszał.. chłopak z dziewczyną.. Feee.

bolobolo
Użytkownik
bolobolo

Może ja jestem jakiś nienormalny ale dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Jak homosie chcą, to niech sobie mieszkają i żyją razem ale niech mi nie lezą przed oczy z małżeństwami bo psem poszczuję!