Kanadyjskim konserwatystom kazano milczeć o Marszu Miliona

Opublikowano: 23.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1475

Jak wynika z wewnętrznej notatki, parlamentarzystom Partii Konserwatywnej Kanady (CPC) nakazano milczeć w sprawie tzw. Marszu Miliona przeciwko indoktrynacji LGBT, który w środę odbył się w całym kraju. W Queens Patku w Toronto doszło do konfrontacji demonstrantów z kontrmanifestantami.

Agencja Canadian Press poinformowała w środę, że otrzymała kopię notatki wysłanej przez biuro lidera opozycji Pierre’a Poilievre’a do wszystkich parlamentarzystów w jego klubie, ostrzegającej ich, aby nie wygłaszali żadnych publicznych komentarzy w mediach społecznościowych ani prasie na temat masowego protestu rodzin. Ponadto parlamentarzystom przekazano ponoć partyjne punkty do rozmów dotyczące Marszu Miliona, w których wyjaśniono, co mogą, a czego nie mogą powiedzieć na temat demonstracji, jeśli zostaną o to poproszeni. W notatce stwierdza się, że protestujący mają „uzasadnione uwagi” w kwestii „praw rodzicielskich” w związku z edukacją dzieci w szkołach publicznych, niemniej jednak zalecono parlamentarzystom powstrzymanie się od składania jakichkolwiek publicznych oświadczeń.

Protest Marszu Miliona został zorganizowany przez muzułmańskich Kanadyjczyków i posługiwał się hasłem „Zostawcie nasze dzieci w spokoju”, szczególnie w odniesieniu do ideologii gender, treści seksualnych nieodpowiednich dla wieku i propagandy LGBT. Marsze w większości kanadyjskich miast przebiegły pokojowo, pojawiły się jednak doniesienia o atakach ze strony kontrmanifestantów. Marsz Miliona Osób był zjawiskiem ogólnokrajowym, jakiego nie widziano od czasów Konwoju Wolności.

Chociaż podczas protestu nie było obecnych konserwatywnych parlamentarzystów, były minister w rządzie konserwatywnym, Maxime Bernier, zdecydował się wziąć udział w marszu w Ottawie. Bernier, który obecnie stoi na czele Kanadyjskiej Partii Ludowej (PPC), powiedział uczestnikom, że istnieją tylko dwie „płcie” i że w debacie na temat płci zwycięży „zdrowy rozsądek”. Podkreślił także, że żaden inny „polityk establishmentu” nie miał odwagi stanąć w obronie praw rodzicielskich. „Bo wiemy, że tego żaden polityk establishmentu nie może powiedzieć, albo nie ma odwagi powiedzieć, że w tym kraju są tylko dwie płcie i nie da się tego zmienić” – powiedział.

Liberalny premier Justin Trudeau potępił prorodzicielską demonstrację, mówiąc, że w Kanadzie „nie ma miejsca” na odrzucenie dogmatu LGBT.

Jeśli chodzi o Poilievre’a, milczał w sprawie marszu, mimo że nawet ostatnie sondaże głównego nurtu pokazują, że większość Kanadyjczyków popiera prawa rodzicielskie w edukacji i wierzy, że istnieją tylko „dwie płcie” – męska i żeńska. W związku z jego milczeniem niektórzy w mediach społecznościowych wytykali mu „straconą” szansę, używając karykatury „Gdzie jest Waldo”, zmieniając ją na „Gdzie jest Pierre”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.