Geny SARS-CoV-2 mogą łączyć się z ludzkim DNA

Opublikowano: 21.05.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1682

Grupa naukowców udowodniła hipotezę, zgodnie z którą cząsteczki koronawirusa SARS-CoV2, mogą łączyć się z naszymi chromosomami i pozostawać tam przez długi czas po zakończeniu infekcji. Jeśli jest to prawda, to znaleziono wyjaśnienie „fałszywie dodatnich” wyników testów na obecność koronawirusa.

Biolog Rudolph Jaenisch i genetyk Richard Young z MIT, wywołali burzę na „Twitterze” w grudniu 2020 roku, kiedy po raz pierwszy wyszli z tym pomysłem w preprincie dla repozytorium bioRxiv. Naukowcy podkreślili, że integracja wirusowa nie oznacza, że ​​ludzie którzy wyzdrowieli z COVID-19 wciąż zarażają innych. Sceptycy argumentowali wówczas, że pozyskane wyniki były artefaktami laboratoryjnymi. Krytycy oskarżyli badaczy o podsycanie nieuzasadnionych obaw, że szczepionki RNA przeciwko SARS-CoV 2, mogą w jakiś sposób zmienić ludzkie DNA.

Janesic i Young podkreślają, byli mocno zaskoczeni tym oskarżeniem, ponieważ zarówno oryginalne, jak i nowe ustalenia opisane w pracy, w żaden sposób nie sugerują, że szczepionki integrują swoje sekwencje z naszym DNA. Naukowcy przedstawili jednak szereg krytycznych uwag, z których część została poruszona w internetowym wydaniu „Proceedings of the National Academy of Sciences”. Zgodnie ze słowami badaczy: „Mamy teraz jednoznaczne dowody na to, że sekwencje koronawirusa mogą integrować się z ludzkim genomem”.

Wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę COVID-19, ma geny zbudowane z RNA. Zgodnie z ustaleniami badaczy, w rzadkich przypadkach enzym w ludzkich komórkach może kopiować sekwencje wirusowe do DNA i wstawiać je do naszego chromosomu. Ten enzym jest kodowany przez LINE-1, sekwencje które zajmują 17% ludzkiego genomu i są artefaktami starożytnych infekcji retrowirusowych. W swoim preprincie, naukowcy przedstawili dowody na to, że gdy komórki ludzkie zawierające dodatkowe elementy LINE-1 są zakażone koronawirusem, sekwencje DNA SARS-CoV-2 są wstawiane do chromosomów komórek.

Wielu badaczy specjalizujących się w elementach LINE-1, uważa że dostępne dane są zbyt skąpe, aby uzasadnić to twierdzenie. W dwóch badaniach uzupełniających, z których obydwa zostały opublikowane na stronie internetowej „BioRxiv”, krytycy dostarczyli dowodów na to, że domniemane chimery śladów ludzkiego i wirusowego DNA są rutynowo tworzone przy użyciu tej samej techniki, którą grupa wykorzystała do wyszukiwania ich chromosomów.

W nowym artykule, zespół naukowców przytacza dowody na to, że same artefakty nie są w stanie wyjaśnić wykrytych poziomów wirusowego i ludzkiego chimerycznego DNA. Naukowcy wykazali również, że części elementów LINE-1 otaczają zintegrowaną sekwencję genetyczną wirusa, co dodatkowo potwierdza ich hipotezę. Co ciekawe, w dojściu do takich wniosków, pomógł im jeden z pierwotnych sceptyków, Stephen Hughes z National Cancer Institute. Nowe doniesienia dotyczą integracji SARS-CoV-2 z tkankami żywych i poddanych sekcji pacjentów z COVID-19.

Naukowcy odkryli wysoki poziom RNA, który jest wytwarzany przez zintegrowany wirusowy DNA tylko wtedy, gdy komórka odczytuje swoją sekwencję w celu utworzenia białek. Badacze przyznają jednak, że póki co nie ma bezpośrednich dowodów na ten związek. Zarówno Young, jak i Jaenisch przyznali, że krytyka jakiej zostali poddani po publikacji preprintu, jest większa niż za jakiekolwiek inne badanie w ich karierze. Wszystko dlatego, że społeczność naukowa, panicznie obawia się, że odegra ono rolę w rękach sceptyków szczepień, przestrzegających przed nowo zatwierdzonymi szczepionkami mRNA.

Autorstwo: M@tis
Zdjęcie: qimono (CC0)
Na podstawie: Pnas.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 11 , średnia ocena wartości wpisu: 4,73 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Punkt Zero 21.05.2021 12:51

    To potwierdza teorie o tym, że pierwsze komórki powstały z wirusów. Wirus ma zdolność odwrotnej transkrypcji ponieważ to on tworzy życie, a czasem odbiera 🙂 w etapie tym role odgrywa nasza świadomość wiec im więcej strachu tym więcej zabija. To tłumaczy ilość informacji o jego strasznym zamiarze zabijania, za chwilę oślepiania itd. itd. i niestety większość z nas tego też będzie doświadczać poprzez zaprogramowane sposoby reagowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.