Dzieci przebrane za więźniów Auschwitz zagazowali gestapowcy

Opublikowano: 04.01.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1313

Dziennikarze poczytnego dziennika „The Evening Standard” zajęli się tematem przedstawienia w szkole podstawowej w Łabuniach, gdzie dzieci przebrane za więźniów Auschwitz odegrały scenkę, jak są gazowane przez gestapowców. Przedstawienie „uświetniło” nadanie szkole imienia „Dzieci Zamojszczyzny”.

Niemałe zdziwienie wywołał wśród brytyjskich dziennikarzy spektakl wystawiony przez dzieci szkoły podstawowej w Łabuniach (woj. lubelskie). Podczas przedstawienia, w którym udział wzięli między innymi wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka, wiceminister obrony narodowej generał Marek Łapiński, poseł Tomasz Zieliński, wicekurator Oświaty Piotr Szczepanik, a także księża, kombatanci, przedstawiciele policji i strażacy, dzieci odegrały scenkę gazowania więźniów Auschwitz przez funkcjonariuszy Gestapo. Jak poinformował „Newsweek”, uczniowie przebrani za gestapowców mieli odpalić szkolną maszynę do dymu i zacząć „gazować” więźniów, a Ci z kolei mieli paść na ziemię i udawać, że nie żyją.

Po zakończonej uroczystości władze szkoły nie kryły zadowolenia, twierdząc, że „ta niezwykle wzruszająca sztuka, przypominająca o tragicznych losach polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, była hołdem złożonym ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę w czasie II wojny światowej”. Z relacji z przedstawienia, która ukazała się na stronie szkoły wynika również, że zgromadzeni na sali dorośli „nie kryli wzruszenia, nagradzając artystów gromkimi brawami”.

Z relacji świadków wynika, że w trakcie uroczystości miały też paść słowa o reparacjach wojennych, „które się Polsce należą” oraz o działalności lewicowych środowisk, które „chcą tworzyć społeczeństwo bez Boga”. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dopatrzył się nawet publicznego nawoływania do przemocy wobec osób o lewicowych poglądach, w związku z czym złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Zdjęcie: Facebook.com
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
FreeMan
Użytkownik
FreeMan

“Świetny” pomysł jak nic wymyślony prze Żydów.
Gdyby ktoś na świecie jeszcze miał wątpliwości to właśnie się ich pozbył i już wie, że ci naziści to byli Polacy.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Wazne by bylo zeby gestapowcy mowili po niemiecku a gazowani po polsku.
Kazde gospodarstwo w niemczech moglo liczyc na chlopca z polski lat 16 ktory pracowal na ich polach jako niewolnik bity i glodzony. Podczas 2 wojny swiatowej.
Polska najbardziej ucierpiala przez obozy koncetracyjne 3.8 mln obywateli polskich religii zydowskiej i 3.2 mln chrzescijanskiej zostalo zagazowanych.
W czasie wojny niemcy bombardowali cywilow aby ci uciekajac blokowali drogi dla wojska.
Miasta zostaly zrownane z ziemia wojna przechodzila przez polske to w jedna to w druga strone. Temu polska jako najbardziej poszkodowana nigdy nie dostala zadosc uczynienia za poniesione szkody, jedynie za przymusowa prace w niemczech ten kto przezyl dostal odszkodowanie. A raczej wyplate.
A teraz izreal ktory zostal zalorzony po 2 wojnie swiatowej chce odszkodowania za swoich obywateli czyli obywateli polskich wyznania zydowskiego odszkodowania.
Obozy nazywane sa polskimi az putin obarcza polske za 2 wojne swiatowa.
Wydaje sie mlny na promocje kraju za granica a tam dalej mysla ze polacy zydow gazowali ale przeciez tylko helmut mial klucze do cyklonu B

mariusz
Użytkownik

To pewnie zaskoczy wielu. W ogóle nie było komór gazowych. Szeroko rozpowszechniona propaganda przekazała przez lata fałszywe informacje. Jednak gdyby ktoś oficjalnie powiedział, to co ja mówię, zostałby skazany na więzienie.

Q: (Perceval) Did the Nazis use gas chambers to kill Jews?
A: No.
Q: (Perceval) How many Jews in total were killed by the Nazis in the Holocaust?
A: 3.2 million.
Q: (Mr. Scott) Did they kill them by other means?
A: Yes. Shooting, starvation, experiments, diseases including deliberate infection for experiment.

https://cassiopaea.org/forum/threads/session-29-july-2006.20278/

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

@Dandi1981…proszę doczytać te internety: oficjalne dane czerwonego krzyża to 960 TYSIĘCY żydów narodowości polskiej, zagazowanych w obozach, ….spis ludności w Polsce przed II w.ś. to 3,6 miliony żydów, z czego 1,5 miliona ucieka przez bułgarską Warnę do Palestyny….a ludności Polskiej, z terenów Polski sprzed II w.ś. zginęło 11 milionów …… nawet jakby liczyć po napletkowemu to 3,6 minus 3,8 ..daje Nam 200 tysięcy wykreowanych księgowo …. DOCZYTA !!! SE !!!