Polityk PiS roznosił wódkę na terenie szkoły podstawowej

Opublikowano: 02.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1802

Starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk miał podczas dożynek w Cynkowie na Śląsku osobiście roznosić wódkę, choć impreza odbywała się na terenie szkoły. Na pouczenie, że to, co robi, jest nielegalne, goście mieli zareagować śmiechem.

„Atmosfera była wspaniała, zarówno część religijna, oficjalna, jak i artystyczna naszego święta wybrzmiały z właściwym sobie akcentem” – pisał w swoich mediach społecznościowych starosta myszkowski z ramienia PiSu, Piotr Kołodziejczyk, po zakończonych dożynkach powiatowo-gminnych w Cynkowie.

Imprezę zorganizowano na terenie szkoły podstawowej. Na dożynkach pojawiło się wielu gości ze świata polityki i partii rządzącej. Wymienić tu można np. europosłankę Jadwigę Wiśniewską.

Nie obyło się jednak bez skandalu. Jak donosi „Gazeta Myszkowska”, starosta Kołodzieczyk miał roznosić gościom wódkę na imprezie, co jest niedopuszczalne (także w świetle prawa) na terenie szkoły.

Widzieć to miała śląska kurator oświaty Urszula Bauer. „Ze zdumieniem zobaczyłem, że starosta Piotr Kołodziejczyk chodzi od stołu do stołu z dużym koszem i stawia butelki wódki. Robiły to też inne prominentne osoby. Była przy mnie kurator oświaty Urszula Bauer i nie reagowała. Na szkolnym placu stało stoisko z piwem” – relacjonuje Jarosław Mazanek, wydawca lokalnej „Gazety Myszkowskiej”.

W gazecie ukazały się zdjęcia, na których starosta jest „przyłapany” na gorącym uczynku. Autor tekstu przypomina, że przepisy prawa bezwzględnie zakazują sprzedaży, podawania i spożywania alkoholu na terenie szkół.

„Tu nie chodzi o to, że na dożynkach był alkohol, taka tradycja. Przerażające jest poczucie bezkarności włodarzy, decydentów, osób rządzących gminą i powiatem, w znakomitej większości związanych z PiS, którzy nie czuli nic niestosownego, żeby urządzić libację na terenie placówki oświatowej, zupełnie się z tym nie kryjąc! Nawet nie brali pod uwagę, że ktoś odważy się to sfotografować, a tym bardziej upublicznić. Chyba trudno o bardziej cyniczną postawę wobec prawa” – podsumował dziennikarz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Zdjęcie: jarmoluk (CC0)
Na podstawie: „Gazeta Myszkowska”, „Gazeta Wyborcza”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 03.09.2023 00:07

    Szukanie dziury w całym, nadgorliwe redaktorki próbujące się na kimś wybić

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.