CIA odtajniło dokumenty dotyczące parapsychologii w ZSRR

Opublikowano: 06.02.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1800

CIA odtajniło materiały dotyczące eksperymentów przeprowadzonych przez radzieckich naukowców w Nowosybirsku w latach 80 ubiegłego wieku. Uważali oni wówczas, że radzieccy specjaliści posunęli się naprzód w dziedzinie percepcji pozazmysłowej. Przypisywano im umiejętności przekazywania myśli i obserwacji obiektów na odległość.

Dokument opisujący zdolności radzieckich naukowców, został odtajniony w listopadzie ubiegłego roku. Sam dokument jest notatką, w której wymieniono osiągnięcia radzieckich naukowców w dziedzinie percepcji pozazmysłowej. Zgodnie z treścią notatki, nowatorską metodę „czytania w myślach” opracował niejaki Konstantin Butejko, a podstawy jego nauczania – Vlail Kaznacheev. Same eksperymenty, według CIA, miały miejsce w Radzieckim Instytucie Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej, który znajduje się w Nowosybirsku.

Zwracono tam jednak uwagę, że Butejko wcale nie starał się czytać w myślach innych ludzi. Był znany z badań nad głębokim oddychaniem i poszukiwania niekonwencjonalnych metod leczenia astmy. Naukowiec starał się uzyskać transfer energii biologicznej do leczenia pacjentów z astmą, alergiami i chorobami serca. Eksperymenty przeprowadzono w następujący sposób: ochotnicy siedzieli na środku pokoju między dwoma wklęsłymi lustrami. W tym czasie naukowcy próbowali „przenieść bioenergię na pacjenta”, zakładając zapewne, że lustra wzmocnią efekt.

CIA zdawało się wierzyć, że ​​radzieccy naukowcy odnieśli sukces i naprawdę nauczyli się przekazywać energię pacjentom, a nawet czytać w ich myślach. Na to przynajmniej zdają się wskazywać dokumenty. Nie ma pewności czy była to jedynie luźna notatka, czy też pełniła ona rolę faktycznego raportu. Dokument jest dostępny na stronie Black Vault, która uzyskała do niego dostęp dzięki amerykańskiemu ustawodawstwu Freedom of Information Act. Dzięki temu, dysponujemy kolejnym dowodem na to, że historia zimnej wojny, kryje w sobie wiele abnormalnych badań i praktyk, o których naturze, wciąż nie wiemy praktycznie nic.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.