CIA ostrzega Izrael przed zmasowanym atakiem ze strony Iranu

Opublikowano: 04.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2444

Według wczorajszych doniesień arabskiej gazety „Al Mayadeen” CIA podobno ostrzegła Izrael o nieuchronnym ataku Iranu, który może nastąpić w ciągu najbliższych 48 godzin, chociaż poza znanymi nagraniami wideo przedstawiającymi irańskich strażników nie wydaje się, aby były prowadzone jakiekolwiek przygotowania na coś tak zmasowanego. Teheran, jak podkreśla wielu analityków, nie chce wywołać szerokiego konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

Według doniesień Iran próbuje sformułować odpowiedź pokazującą, że Irańczycy mogą sprostać wyzwaniom bez pogarszania i tak już napiętej sytuacji. Według tych samych informacji w operacji ma zostać wykorzystane bezprecedensowe połączenie dronów i rakiet manewrujących, wycelowane w kluczowe strategiczne lokalizacje w granicach Izraela.

Tymczasem raport gazety pojawia się w kontekście publicznych gróźb odwetu ze strony Iranu, podsycając strach przed nieuchronnym atakiem. Atak Izraela wywołał serię ostrych gróźb ze strony najwyższych szczebli w kraju, ponieważ zabił nie tylko Zahediego, czołową osobistość Iranu w regionie, ale także kilku innych funkcjonariuszy. „Wkrótce będziemy świadkami nowych śmiertelnych ataków na Izrael i front oporu spełni swój obowiązek” – powiedział przedstawiciel Gwardii Rewolucyjnej Ramadan Sharif.

Generał dywizji Yahya Rahim Safavi, były dowódca Gwardii Rewolucyjnej i członek irańskiej Rady ds. Strategicznych Stosunków Zagranicznych, dodał od siebie, że „kara dla podmiotu syjonistycznego będzie nieunikniona”.

Najwyższy przywódca religijny Iranu Ali Chamenei stwierdził, że „reżim syjonistyczny zostanie ukarany rękami naszych odważnych ludzi”, podczas gdy na tej samej fali prezydent Iranu Ebrahim Raishi obiecał, że „ta zbrodnia nie pozostanie bez odpowiedzi”.

Według doniesień irańskich kanałów na „Telegramie” irańscy przywódcy twierdzą, że odwet będzie wymierzony w „trzech czołowych izraelskich przywódców wojskowych”.

Urzędnik CIA służący na Bliskim Wschodzie nazwał izraelski atak w Syrii „niezwykle lekkomyślnym”, dodając, że „Izraelczycy wypisują czeki, które amerykańskie siły CentCom będą musiały zrealizować”, odnosząc się do centralnego dowództwa armii amerykańskiej. „Doprowadzi to jedynie do eskalacji ze strony Iranu i jego stronników, co jest bardzo niebezpieczne” dla sił amerykańskich w regionie, które w odwecie mogą stać się celem partnerów Teheranu, powiedział urzędnik CIA.

Należy zauważyć, że obiekt w Damaszku, który podczas izraelskiego ataku został trafiony przez zaawansowane myśliwce F-35, odegrał kluczową rolę w irańskich operacjach wojskowych. Według arabskiej gazety służyło ono jako centrum dowodzenia siłami irańskimi w Syrii i Libanie pod dowództwem Zahediego.

Źródło zagraniczne: ProNews.gr
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 04.04.2024 13:44

    …coraz to blizej i blizej do starych przepowiedni……..o Armagedonie.

  2. Stary Kulas 05.04.2024 14:23

    Jak widać w kalendarzu, ostrzeżenie USA nie spełniło się.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.