Cały zespół „Dziennika Trybuna” opuszcza redakcję

Opublikowano: 31.01.2014 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 738

Cały dotychczasowy zespół opuścił już oficjalnie redakcję „Dziennika Trybuna”. Powodem decyzji jest niedotrzymywanie obietnic przez faktycznego wydawcę tytułu, Jarosława Podolskiego. W ostatnim czasie z redakcji zwalniano kolejnych dziennikarzy, w tym pełniącego obowiązki szefa działu zagranicznego, Bojana Stanisławskiego. Inni dziennikarze odeszli wcześniej z własnej woli. Dziennik przeszedł też w ostatnim czasie zmianę, na skutek której wydania ukazywały się zaledwie… trzy razy na tydzień.

“Jak część z was już wie, po dziewięciu miesiącach pracy – dzisiaj jest nasz ostatni dzień w “Dziennik Trybuna”. Po kolejnych urągających ludzkiej godności negocjacjach z właścicielem zespół postanowił odejść. Za stawki zaoferowane przez kapitalistę nie jesteśmy w stanie funkcjonować, a redukowanie kolejnych członków i członkiń doprowadziło do sytuacji, ze nie ma komu robić gazety. Dziękujemy, że byliście z nami! Z socjalistycznym pozdrowieniem, Zespół “Dziennik Trybuna”” – oświadczenie o takiej treści pojawiło się na facebookowym fanpage’u gazety, który został już usunięty z serwisu.

Podolski w rozmowie z lewica.pl stwierdził, że nie jest odpowiedzialny za zniknięcie strony dziennika z Facebooka oraz wstrzymuje się ws. komentarza do decyzji zespołu, ponieważ informacja na jej temat jeszcze do niego nie dotarła.

“Osobiście poinformowałam pana Podolskiego, iż utraciliśmy zespół i nie jesteśmy w stanie dłużej wydawać gazety. Jeśli pan Podolski mówi, że informacja ta do niego nie dotarła, może należy rozumieć to dosłownie. Nam także bardzo trudno przyjąć do wiadomości, że dziewięć miesięcy naszej pracy zakończyło się w taki sposób. Proszę pozwolić mi skorzystać z okazji, żeby podziękować wszystkim, którzy wspierali naszą gazetę, jako Autorzy i Czytelnicy. Wierzę, że jeszcze się spotkamy” – tłumaczy lewica.pl Agnieszka Wołk-Łaniewska, była naczelna tytułu.

Nie wiadomo czy tytuł będzie dalej wydawany, dotychczasowy zespół dziennikarzy nie posiada na ten temat żadnych informacji. Mało prawdopodobne wydaje się natomiast, aby na rynek mógł trafić planowany przez Podolskiego tygodnik opinii.

Autor: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. biedak 31.01.2014 11:19

  Ciekawy paradoks. Narzekają na kapitalistyczne stawki, a zachowali się nie jak w socjalizmie, lecz w kapitalizmie. Gdzie strajki? Gdzie skargi do tych wszystkich trybunałów? Gdzie związki zawodowe?

 2. pasanger8 31.01.2014 23:54

  @Biedaku może nie wiesz ale odmowa śwoadczenia pracy jest strajkiem i wygląda na to ,że podjęła go cała załoga jednocześnie.

 3. Prometeo 01.02.2014 00:43

  Nie czytałem ale ogólnie martwi mnie los czasopism drukowanych Tak sobie pomyślałem że nim splajtują może dało by się wymyślić coś w co mogły by się przemienić tak by nie zmarnował się potencjał ludzi i sprzętu

 4. Hassasin 01.02.2014 10:08

  @Prometeo..niech przestaną drukować, a zaczną klikać 😉

  Apropo druku, papieru i komputerów : miało być mniej produkcji papieru ( czytaj zbędnych pism urzędowych i pseudo urzędowych) a jest wręcz przeciwnie, więc mamy tutaj ,,Postulat Khazooma-Brookesa,, ..ciekawy artykuł czytałem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.