Życie na Ziemi powstało wcześniej niż sądzono

Opublikowano: 25.10.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 619

Powstanie życia na Ziemi jest do dzisiaj nierozwiązaną zagadką. Nikt po prostu nie wie, jak z materii nieożywionej udało się wykrzesać zdolność samoorganizacji i przetrwania. Okazuje się jednak, że życie mogło powstać znacznie szybciej, niż sądzono dotychczas.

Naukowcy opowiadają o powstaniu życia w sposób bardzo ogólny, bo każdy kto jest realistą wie, że nikt nie wie, jak do tego doszło. Według ostatnich badań życie znalazło się na Ziemi praktycznie chwilę po tym, gdy powstała nasza planeta.

Dotychczas sądzono, że życie powstało na Ziemi zupełnie spontaniczne i przyczyniła się do tego specyficzna sytuacja, w której Księżyc, poprzez wywołanie ruchu pływowego spowodował, że wczesne oceany stały się inkubatorem życia. Inne teorie zakładały, że życie powstało we wszechświecie i przybyło na Ziemię podczas któregoś z licznych zderzeń wczesnej Ziemi z kometami.

Poprzednio naukowcy przekonywali nas, że najwcześniejsze ślady obecności życia na Ziemi to około 3,8 mld lat, ale niedawno w Australii odkryto kryształy cyrkonu, których wiek jest szacowany aż na 4,1 mld lat i są tam niezbite dowody wskazujące na to, że życie na Ziemi istniało na pewno nawet 300 milionów lat wcześniej niż uważali to naukowcy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Piechota 25.10.2015 18:28

  Wydaje mi się naiwnym pogląd, że życie powstało samorzutnie, spontanicznie. Bardziej przekonuje mnie zdanie, że życie jest materializacją jakiejś wysokiej, niepojętej inżynierii sprzed miliardów a może bilionów lat – a może jest wieczne tak jak sam wszechświat.

 2. edek 27.10.2015 14:35

  @Piechota
  Bardziej wyczerpująco:
  http://losyziemi.pl/zycie-na-ziemi-powstalo-prawdopodobnie-4-1-miliarda-lat-temu-to-znacznie-wczesniej-niz-dotychczas-sadzono
  A może powstawanie życia wpisane jest w budowę Wszechświata?
  Wiele na to wskazuje.
  Też to, że tak wcześnie mogło powstać na Ziemi.
  Wygląda na to, że gdy tylko na skrawku materii powstaną warunki odpowiednie do życia, ono “zaraz” się pojawia. W skali geologicznej oczywiście.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.