Zrobotyzowane wózki sklepowe

Opublikowano: 08.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2957

Ekran dotykowy ze szkła hartowanego, prawdziwa „tablica rozrządu” połyskująca lampkami, skaner – to wyposażenie najnowszych wózków sklepowych sieci Leclerc we Francji. Pierwszy taki wózek na zakupy pojawił się w hipermarkecie Leclerc niedaleko Nicei.

Korzystanie ze „zrobotyzowanego” wózka wymaga jednak posiadania karty stałego klienta oraz zarejestrowanie w systemie numeru swojego telefonu komórkowego. Później można ruszyć w rajd po półkach i nie przejmować się kolejkami przy kasie.

Każdy przedmiot wkładany do wózka jest rejestrowany skanerem laserowym zintegrowanym z uchwytem wózka. Jeśli czynność się nie uda, włączy się alarm. Nowy wózek został zaprojektowany przez francuski start-up.

Na ekranie można obserwować ceny i sumę dokonanych zakupów. Po ich zakończeniu następuje autoryzacja płatności. System zaprojektowany został przez francuski start-up Knap i ma pomagać w walce ze sklepowymi kradzieżami, a przy okazji zadowolić miłośników takich gadżetów.

Konsumenci zaoszczędzą także czas przy kasie i mogą lepiej kontrolować swoje wydatki. Na razie „inteligentny wózek” pojawił się w supermarkecie E. Leclerc w La Colle-sur-Loup niedaleko Nicei (Alpy-Maritimes). Tam uruchomiono na początek „flotę” 40 takich urządzeń. Jeśli eksperyment się uda, zapewne szybko trafi i do innych sklepów.

Autorstwo: BD
Wideo: Twitter.com
Na podstawie: France Info
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Katarzyna TG 08.10.2023 18:13

    Inwigilacja, odbieranie pracy ludziom, dalsza marginalizacja gotówki (za jakiś czas powiedzą że już nikt jej nie używa więc można ją wycofać z obiegu) no i przede wszystkim – KTO odpowie za błędy oprogramowania/wózka/systemu ?

    No i oczywiście – podpięcie pod ten system kredytu węglowego jest beznadziejnie proste.

  2. replikant3d 08.10.2023 19:01

    A hakerzy będą mieli ,,raj,, ….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.