Wielowieyska oburzona, Żukowska składa donos

Opublikowano: 19.03.2023 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2309

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska oraz posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska, są oburzone słowami, które prawicowy publicysta Stanisław Michalkiewicz wypowiedział w wywiadzie z portalem „Do Rzeczy”. Lewicowa polityk zapowiedziała donos do Rady Etyki Mediów.

W wywiadzie z „Do Rzeczy” Stanisław Michalkiewicz stwierdza, że „ojcowie założyciele »Gazety Wyborczej« i TVN, w latach stalinowskich, odpiłowywali narodowi polskiemu głowę, pozbawiając go szlachty, czyli warstwy przywódczej”, a teraz, m.in. atakując Jana Pawła II, chcą pozbawić Polaków namiastki szlachty, czyli duchowieństwa.

Najprawdopodobniej w pierwszej wersji wywiadu publicysta użył bardzo ostrych określeń, które lewica uznała za antysemickie. W mediach społecznościowych są screeny, na których widać, że początkowo portal cytował Michalkiewicza, który mówi o „judenradzie »Gazety Wyborczej«” i „TVN, czyli żydowskiej telewizji dla Polaków”. Pokrywałoby się to z tym, co ostatnio prawicowiec mówił na ten temat w nagraniu na „YouTube”.

Pierwsza wersja nie spodobała się m.in. dziennikarce „Gazety Wyborczej”, Dominice Wielowieyskiej, która na „Twitterze” napisała: „Nie sądziłam, że Paweł Lisicki upadnie tak nisko. I co na to Piotr Semka? I Łukasz Warzecha? Na reakcję reszty, po tym, jak ludzie tego pisma używali słowa »parchy«, nie liczę. Swego czasu Andrzej Horubała zachował się tak, jak wymaga tego przyzwoitość” – pisze dziennikarka.

Jej wpis skomentowała Anna-Maria Żukowska z Lewicy. Posłanka zapowiedziała donos do Rady Etyki Mediów. „Co oni na to? Nic. Ja zawiadamiam Radę Etyki Mediów” – napisała polityk. „Do tej pory proPiSowskie media nie posiłkowały się antysemityzmem, ale i ta granica została przekroczona. Zawiadamiam Radę Etyki Mediów” – dodała w innym wpisie.

Autorstwo: SG
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com [1] [2]
Źródło: Nczas.com

15

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MasaKalambura 19.03.2023 13:11

  Wiecie, dlaczego żydzi odnoszą takie wielkie sukcesy w biznesie? Bo gdy jednemu się powodzi, pięciu innych wraz z nim też zarabia. Chcecie uczciwie konkurować z żydami, prowadźcie interesy tak jak oni. Jeśli jesteś w biznesie i dobrze zarabiasz, rozejrzyj się, czy ty też masz 5 osób również dobrze zarabiających na twoim biznesie. Jeśli tylko ty zarabiasz, tworzysz wokoło siebie pierścień ludzi niezbyt wdzięcznych i chętnych do dalszej współpracy, Ale mając przy sobie taką grupę wdzięcznych i zadowolonych współpracowników, zapewniasz sobie zyski przy ich zyskach, i obietnicę wyższego prawdopodobieństwa takiego z nimi biznesu w przyszłości. Współpraca przy zarabianiu to ich myk.

 2. replikant3d 19.03.2023 16:55

  Oraz lichwa i wszelkie sposoby kantowania…..dzięki nie skorzystam….

 3. Rhumek 19.03.2023 18:52

  MasaKalambura 19.03.2023 13:11

  Po pierwsze : zakładam, z racji częstego zaznajamiania sie z Twoimi postami, iż jesteś człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach, oczytanym i o głębokiej wiedzy.

  Po drugie : zakładam ze w chęci dalszego poszerzania swojej wiedzy chętnie skorzystasz z mojej propozycji zapoznania sie z pozycja, Krwawe Paschy – autor: Ariel Toaff ( łatwe do znalezienia w necie ), której treści pozwolą Ci na bardziej sprecyzowana odpowiedz na pytanie, które postawiłeś na początku swojego postu.

  Po trzecie : co do pierwszego mogę sie mylić.

 4. Rhumek 19.03.2023 19:10

  replikant3d 19.03.2023 16:55

  Myślę, ze wymieniłeś może nie zasadnicze aczkolwiek ważkie elementy odpowiedzi.

  🙂

 5. adambiernacki 19.03.2023 20:06

  Nie mogę się wypowiedzieć bo nie jestem ekspertem ale jeśli chodzi o temat żydowskiej organizacji handlu to na podstawie mojej raczej rozległej wiedzy ogólnej gromadzonej przez dziesięciolecia przeanalizowawszy zagadnienie rzetelnie w ramach swoich możliwości intelektualnych stwierdzam z całą pewnością, że nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ jak wspomniałem na początku nie jestem ekspertem.

 6. akami 20.03.2023 07:19

  Bo z szdami z wybiórczej tak włałsnie jest. Powiesz im prawdę w oczy to wrzask jak na szdowskim targowisku. A ja powiem Wam: koniec z tym. JUż nikt nie czyta tego szdowskiego bełkotu. Poza tym. Co to za szdydy skoro musieli pozmieniać nazwiska na polkobrzmiace? To nie szdydy, to po prostu zwykła komunistyczna agentura filoszdydowska w Polsce. Same intelektualne dno dna. Podniesli w.rzask bo do poziomu intelektualnego Michalkiewicza dzielą ich lata świetlne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.