W Meksyku zalegalizowano medyczną marihuanę

Opublikowano: 22.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Prezydent Enrique Peña Nieto potwierdził, że legalizacja medycznej marihuany w Meksyku stała się faktem. Stało się to głównie możliwe dzięki wielkiemu wsparciu tej idei przez niższą izbę parlamentu.

Peña Nieto był kiedyś zaciekłym przeciwnikiem legalizacji, lecz zmienił swoje zdanie po narodowej, publicznej debacie w 2016 r. “Do tej pory rozwiązania [kontroli narkotyków i przestępczości] zrealizowane przez międzonarodową społeczność były szczerze niewystarczające […] Musimy wyjść poza zakazy, żeby skutecznie temu zapobiegać” – mówił Peña Nieto w 2016 r. na zebraniu ONZ.

Rok temu prezydent Meksyku posunął się nawet do zaproponowania minimalnej ilości marihuany, jaką można posiadać przy sobie bez żadnych konsekwencji, lecz ustawa utknęła w Kongresie.

Ustawa dotycząca legalizacji medycznej marihuany także długo krążyła w Senacie, ale w grudniu 2016 r. nastąpił przełom i niższa izba parlamentu poparła i uchwaliła ustawę w kwietniu tego roku stosunkiem głosów 347-7 na rzecz jej zatwierdzenia.

Dr José Narro Robles, Minister Zdrowia Meksyku poparł ustawę z zadowoleniem przyjmując medyczne wykorzystanie marihuany w jego kraju.

Dekret, który wszedł wczoraj w życie określa także, że Ministerstwo Zdrowia będzie mieć za zadanie sporządzić i wdrożyć przepisy, które pozwalają na medyczne użycie farmakologicznych pochodnych konopii siewnych, indyjskich, typu Americana, marihuany zawierającej THC, a także jego izomery i warianty stereochemiczne. Ministerstwo Zdrowia zajmie się także regulacją badań i narodową produkcją medycznej marihuany.

Ustawa efektywnie wyeliminuje kryminalizację medycznego zastosowania marihuany, THC, CBD i innych jej pochodnych. Dojdzie także do produkcji i dystrybucji konopii w celach medycznych i terapeutycznych.

Konopie dopuszczone do zastosowań leczniczych będą musiały zawierać 1% lub mniejszą zawartość związku THC, a Ministerstwo Zdrowia będzie zobowiązane najpierw pracować nad medycznymi i terapeutycznymi efektami zastosowania marihuany przed utworzeniem modelu dla programu zastosowania medycznej marihuany.

Można spodziewać się przeszkód na wyboistej drodze do medycznej marihuany w Meksyku, ale jej legalizację należy uznać jako pokonanie największej przeszkody.

Autorstwo: Sneaky
Na podstawie: leafly.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o