Marihuanę zalegalizowano by „chronić dzieci”

Opublikowano: 14.10.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1600

W artykule pt. „Wyniki związane z polityką legalizacji marihuany do celów niemedycznych w Kanadzie: podsumowanie po 5 latach” i opublikowanym 10 października w „Canadian Medical Association Journal” wskazano, że celami legalizacji marihuany do użytku osobistego jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa osób zażywających narkotyk, ograniczenie dostępu młodzieży do narkotyku oraz ograniczenie przestępczości związanej z konopiami indyjskimi i nielegalnego handlu.

„Chociaż trendy w zakresie niektórych podstawowych wskaźników zdrowia publicznego sugerują niekorzystne skutki legalizacji, inne pozostały stabilne” – napisali autorzy Benedikt Fischer, Didier Jutras-Aswad i Wayne Hall. „Na tym etapie wydaje się, że legalizacja konopi indyjskich w Kanadzie nie była katastrofą dla zdrowia publicznego przewidywaną przez niektórych jej przeciwników, ale nie można jej też opisać jako kompleksowego i jednoznacznego sukcesu w zakresie zdrowia publicznego”.

Konopie zostały zalegalizowane w Kanadzie w październiku 2018 r. i pozwalają jednej osobie posiadać do 30 gramów suszu. Z artykułu wynika, że ​​w większości prowincji zażywanie narkotyku było ograniczone do miejsc niepublicznych.

Autorzy piszą, że w ciągu ostatnich kilku lat zażywanie konopi indyjskich wzrosło z 22 procent w 2017 r. do 27 procent w 2022 r., chociaż zauważają, że zażywanie niemal codziennie lub codziennie utrzymuje się na stałym poziomie 24–25 procent. „Zaobserwowany odsetek konsumentów legalnie uzyskujących konopie indyjskie stale rośnie; najnowsze dane wykazały, że około dwóch trzecie użytkowników konopi indyjskich kupuje je z legalnych źródeł” – twierdzą autorzy.

Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich pięciu lat wykazały jednak wzrost liczby wizyt na oddziałach ratunkowych i przyjęć do szpitali związanych z konopiami indyjskimi.
Autorzy stwierdzili, że w ciągu ostatnich kilku lat liczba hospitalizacji wzrosła od 12 do 20 procent. W artykule stwierdzono, że nastąpił znaczny wzrost liczby zatruć konopiami indyjskimi wśród dzieci.

W 2018 r., pomimo niejednoznacznych danych, premier Justin Trudeau zamieścił na „Twitterze” informację, że jego rząd, legalizując marihuanę, chronił dzieci. „W 2018 roku nasz rząd zalegalizował i uregulował konopie indyjskie, aby chronić dzieci i odbierać zyski przestępcom. Obietnica złożona, obietnica dotrzymana” – napisał Trudeau 20 kwietnia. Jednak ówczesne badania nie potwierdzały słów premiera.

Rządowe badanie Canadian Cannabis Survey wykazało wzrost liczby osób zażywających narkotyki wśród młodzieży od czasu legalizacji w październiku 2018 r., natomiast kanadyjskie badanie studentów dotyczące tytoniu, alkoholu i narkotyków wykazało stabilne wskaźniki używania.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.