Kolejna legalizacja marihuany – nie tylko medycznej

Opublikowano: 09.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1608

Ohio dołączy do 23 innych stanów USA, w których rekreacyjne używanie marihuany będzie legalne. Osoby, które skończyły odpowiedni wiek, będą mogły nie tylko zażywać, ale też hodować narkotyk. Będą jednak obowiązywać ograniczenia, a tylko licencjonowane placówki będą mogły sprzedawać używkę.

Wyborcy z Ohio zagłosowali za legalizacją rekreacyjnej marihuany w referendum. Osoby, które mają co najmniej 21 lat, będą mogły legalnie mieć do 2,5 uncji (ok. 70 gramów) narkotyku i uprawiać do 6 roślin konopi indyjskich. W domach, gdzie mieszka więcej dorosłych, można będzie hodować nawet 12 roślin.

Na marihuanę zostanie wprowadzony podatek – 10 proc. Oficjalnie pieniądze z tego podatku mają być wydawane m.in. na pokrycie kosztów administracyjnych, finansowanie programów leczenia uzależnień, programów tzw. równości społecznej i równości zatrudnienia. Według szacunków legalizacja narkotyku może zwiększyć budżet stanu Ohio o 260 milionów dolarów rocznie.

Od siedmiu lat w Ohio można było korzystać z marihuany medycznej. Teraz wyborcy zdecydowali się na poszerzenie przepisów i zalegalizowanie także rekreacyjnego użytku narkotyku. Przepisy legalizujące marihuanę w tym stanie zaczną obowiązywać 7 grudnia.

Kolejnymi stanami, w których rekreacyjne zażywanie marihuany ma być legalne, będą najprawdopodobniej Nebraska, Floryda i Dakota Południowa. Odpowiednie przepisy mogą wejść w życie w 2024 roku.

Autorstwo: KM
Zdjęcie: 7raysmarketing (CC0)
Na podstawie: „The New York Times”, TVN24
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 09.11.2023 12:17

    To może też niech zalegalizują w stanie Polandia… Tutaj tyle ludzi kona w męczarniach na raki, a prawdziwa marysia z thc a nie żadna tam wyjałowiona medyczna na pewno ulżyłaby tysiącom jak nie milionom ludzi!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.