W Korei Północnej zaczęły rodzić się mutanty

Opublikowano: 09.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1

Terytorium dookoła północnokoreańskiego poligonu jądrowego Pangiri w powiecie Kilju prowincji Hamgyŏng Północny po sześciu testach podziemnych zamienia się w pustynię, a lokalne kobiety zaczęły rodzić dzieci z patologiami – informuje południowokoreański dziennik “Chosun Ilbo” powołując się na relacje zbiegów z KRLD.

Jeden z nich poinformował, że według jego krewnego z Hamgyŏngu Północnego w prowincji zaczęły przychodzić na świat dzieci z wadami wrodzonymi. „Krewny mieszkający w tym regionie opowiedział, że w szpitalu porodowym odnotowano przypadki urodzeń dzieci z mutacjami” — opowiedział jeden z rozmówców gazety.

Inny uciekinier podkreślił: „Rozmawiałem przez telefon ze swoją rodziną, która tam (KRLD — red.) została, powiedzieli mi, że studnie wyschły”. Promieniowanie przedostało się do wód gruntowych. Niektóre źródła wyschły, a woda z innych jest niepewna i mieszkańcy boją się z nich czerpać.

Inny mężczyzna, który uciekł z KRLD w 2010 roku, opowiedział, że przeżył dwie próby jądrowe przeprowadzone na poligonie Pangiri. „W czasie pierwszego testu jądrowego w październiku 2006 roku i drugiego w maju 2009 roku ewakuowano tylko członków rodzin wojskowych, ukryto ich w podziemnych schronach. Mieszkańcy o przygotowaniach do prób jądrowych nie wiedzieli nic”.

Poza tym mieszkańcy KRLD poinformowali, że 80% drzew posadzonych w górskiej miejscowości obumarło, a ryby i grzyby znikły z regionu jeszcze po pierwszym teście w 2006 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Takie same “efekty uboczne” odnotowywane były w usa i zssr, po próbach jadrowych…Takie same ułomne dzie ci rodza sie w IRAKU, oraz SERBII, gdzie usa stosowało pociski z zuborzonym uranem…