Tybetańska drużyna kobiecej piłki nożnej nie zagra w USA

Opublikowano: 21.04.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 402

16 zawodniczek tybetańskiej drużyny kobiecej piłki nożnej nie wpuszczono na teren USA. Dziewczyny przyleciały do Stanów, aby uczestniczyć w turnieju w Teksasie.

Niestety z powodu nowego prawa imigracyjnego wprowadzonego przez Trumpa nie zagrają w tym turnieju. Lecą teraz do Kanady, aby tam zagrać mecz.

Dziewczyny są szczęśliwe, że przynajmniej zagrają w Vancouver w Międzynarodowym Festiwalu Piłki Nożnej. Szefowa kobiecej piłki nożnej Tybetu Cassie Childers tłumaczy, że to pierwsza kobieca drużyna w jakiejkolwiek dziedzinie sportowej, która uczestniczy w międzynarodowym turnieju.

„Tak się dzieje, gdy nigdy się nie poddajesz!” – dodaje.

Odmówienie wiz Tybetankom jest wynikiem nowego rozporządzenia imigracyjnego administracji Trumpa. Jej wcześniejsze rozporządzenie, obecnie zawieszone, miało zabronić wjazdu do USA mieszkańcom głównie muzułmańskich krajów – Iranu, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii, Iraku i Jemenu.
Wesprzyj Fundację Dziennikarską mediumpubliczne.pl

Drużyna powstała w Dharamsala w Indiach. Większość zawodniczek to tybetańskie uchodźczynie w wieku 18-20 lat, mieszkające obecnie w Indiach. W 2015 roku drużyna zagrała w turnieju Discover Football w Niemczech.

Według zawodniczek amerykańska ambasada nie przyznała im wiz, gdyż – jak wyjaśniła – „nie było wystarczająco dobrego powodu do wjazdu do Stanów.”

Tłumaczenie: Natalia Wilk-Sobczak
Źródło oryginalne: IndiaWest.com
Źródło polskie: MediumPubliczne.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.