Tak wygląda słoneczny wiatr

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1045

Parker Solar Probe sfilmował wiatr słoneczny. NASA opublikowała nową porcję danych z sondy słonecznej.

Słoneczna sonda Parker Solar Probe o wartości półtora miliarda dolarów, wystrzelona 12 sierpnia ubiegłego roku, planuje wejść na swoje trzecie okrążenie wokół Słońca 27 sierpnia. Według naukowców urządzenie zgromadzi jeszcze więcej danych na temat wiatru słonecznego i struktury korony świetlnej, niż pierwotnie zakładano. Jednocześnie, przechodząc w odległości 6,1 miliona kilometrów od widocznej powierzchni Słońca, sonda wytrzyma temperatury do 1370 stopni Celsjusza.

Jedną z głównych misji Parker Solar Probe jest ustalenie, dlaczego korona słoneczna nagrzewa się do miliona stopni, podczas gdy powierzchnia pozostaje znacznie zimniejsza. Ale oprócz badania fizyki korony słonecznej aparat ściśle monitoruje wiatr słoneczny. Kilka dni temu na głównej stronie misji opublikowano wideo na podstawie danych przesłanych przez sondę w dniach 6-10 listopada.

„Dane, które otrzymujemy z Parker Solar Probe, pokazują nam szczegóły dotyczące struktur i procesów słonecznych, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział Nur Rauafi, badacz z Laboratorium Fizyki Stosowanej Johna Hopkinsa. „Latanie blisko Słońca, w bardzo niebezpiecznym środowisku, stało się jedynym sposobem na uzyskanie tych informacji” – dodał.

Na początku tego miesiąca naukowcy zakończyli pierwszą fazę pobierania danych przesłanych przez sondę słoneczną Parker. Następnie urządzenie przesłało 22 gigabajty informacji – to o 50 procent więcej niż się spodziewali naukowcy. Dane mają zostać opublikowane pod koniec 2019 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.