Tajemniczy szum od lat terroryzuje wioskę w Anglii

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1476

Mieszkańcy niewielkiej wioski Holmfield, leżącej niedaleko Halifax (hrabstwo West Yorkshire) w Wielkiej Brytanii przez dwa lata byli dręczeni tajemniczym hałasem (wg innych informacji szumy nękają mieszkańców od 40 lat – przypis WM). Nadal nie wiadomo co jest jego źródłem, a wszystkie „rozsądne” sposoby ustalenia co za nim stoi zostały wyczerpane.

Pierwsze, oficjalne doniesienia dotyczące tajemniczego hałasu zostało zgłoszone we wrześniu 2022 roku lokalnym władzom Calderdale Council. Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, mieszkańcy Holmfield początkowo byli przekonani, że pochodzi on z jakichś zakładów przemysłowych zlokalizowanych nieopodal. Tajemnicze, niskie brzęczenie miało być przyczyną “prawdziwych tortur”. Doszło do sytuacji, w której ludzie zmieniali godziny pracy z powodu braku solidnego odpoczynku, a na weekend wyjeżdżali ze swoich domów, byle tylko odpocząć w ciszy. Tak wyglądała sytuacja w październiku 2021 roku i niestety przez prawie rok w tej kwestii w zasadzie nic się nie zmieniło.

„To powoduje problemy zdrowotne” – komentowała Yvonne Conner, mieszkająca w Holmfield, która sygnowała petycje w tej sprawie do Calderdale Council i Bradford Metropolitan Council. “Ludzie skarżą się na braku snu, bóle głowy i uszy, duży stres i poczucie niepokoju (…). Mieszkańcy nie mogą odpoczywać we własnych domach od prawie roku. Hałas jest ciągłe słyszalny, w dzień i w nocy” – uzupełniała.

Zarządzone przez Calderdale Council dochodzenie w tej sprawie ma zakończyć się w najbliższym czasie, a jego wyniki zostaną zawarte w specjalnym raporcie. Co do tej pory udało się konkretnie ustalić?

Skargi mieszkańców zostały potraktowane bardzo poważnie, jak zapewniała radna Jenny Lynn. „Jesteśmy w trakcie aktualizowania informacji o wynikach dochodzenia i spodziewamy się, że zakończymy ten proces do połowy września” – komentowała. Jak jednak donoszono w zeszłym miesiącu, na początku sierpnia 2022 roku, nie udało się zidentyfikować źródła hałasu.

Do pomocy zatrudniono niezależnego konsultanta ds. hałasu i okazało się, że mamy do czynienia z bardzo złożonym problemem. Wygląda na to, że źródeł hałasu jest więcej, niż jedno a niski szum nie jest słyszalny dla wszystkich. Według radnej Lynn wyczerpano już „wszystkie rozsądne linie śledztwa”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Vici 24.09.2022 15:36

    Mieszkam w Derbyshire i ten hałas u mnie jest słyszalny już od hyba 5-6 lat. W dzień tego nie słychać z reguły, ale w nocy to jest czasami nie do wytrzymania. Jak kładłem się spać to czasami po kilku godzinach usypiałem ze zmęczenia od tych wibracji. Zauważyłem, że jak mam otwarte okna to ten niski wibracyjny dźwięk jest mniej słyszalny. Pytałem sąsiadów czy oni to słyszą/czują ale nikt tego nie potwierdził. Pomyślałem więc, że ja jakiś nadwrażliwy jestem. Teraz idzie zima, okna będą pozamykane i znowu się zacznie. W nocy gdy robi się cicho jest najgorzej, bo ten dźwięk jest najbardziej słyszalny. W dzień jest zagłuszany przez inne dźwięki z zewnątrz. To jest coś na pograniczu słyszalności, nieregularne buczenie wibracyjne o różnych interwałach, nierównomierne.
    Witold Nowak

  2. replikant3d 24.09.2022 16:33

    Testowanie broni psychotronicznej. Robią to od dekad.Ale oficjalnie nikt nic nie wie…najzabawniejsze że to nie żadna super technologia. Wszystko oparte o częstotliwości dźwiękowe i mikrofalowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.