Częstotliwość 40 Hz chroni mózg przed skutkami chemioterapii

Opublikowano: 14.03.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2265

Niedawno naukowcy wykazali korzystny wpływ stymulacji mózgu częstotliwością 40 Hz w leczeniu neurodegeneracji. Nowe dowody pokazują, że efekt ten ma również inne zalety. Tym razem naukowcom udało się chronić tkankę mózgową przed szkodliwym działaniem leków stosowanych w chemioterapii nowotworów, po prostu stymulując światło i dźwięk.

Wyniki nowego badania przedstawił zespół z Massachusetts Institute of Technology. Już wcześniej naukowcy wykazali korzystny wpływ częstotliwości 40 Hz na mózg, a teraz rozszerzyli zakres leczenia nieinwazyjnego. W ramach eksperymentów pracowali na modelach mysich, którym podano popularne leki stosowane w chemioterapii, tj. cisplantynę i metotreksat. Stosuje się je w leczeniu nowotworów płuc, piersi, jąder i innych typów nowotworów.

Leczenie częstotliwością 40 Hz polegało na codziennym wystawianiu zwierząt na działanie światła i dźwięku podczas chemioterapii. W porównaniu z grupą placebo rytm gamma chronił tkankę mózgową przed uszkodzeniem, a także pomagał zapobiegać utracie pamięci i pogorszeniu innych funkcji poznawczych. U zwierząt nie zaobserwowano zmniejszenia objętości mózgu ani liczby oligodendrocytów, komórek mózgowych odpowiedzialnych za produkcję mieliny. Ponadto wykazano supresję genów związanych ze stanem zapalnym i śmiercią komórek.

Warto zauważyć, że korzystne efekty częstotliwości 40 Hz utrzymywały się cztery miesiące później. Tymczasem opóźnione leczenie (trzy miesiące po chemioterapii) nie dało pozytywnego efektu.

Obecnie uwaga naukowa dotycząca zastosowania rytmu gamma skupia się głównie na leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Nowe dane pomogą zapewnić pacjentom chorym na raka skuteczną ochronę przed toksycznymi metodami leczenia. Dalsze badania kliniczne powinny wykazać ostateczną skuteczność terapii u ludzi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 14.03.2024 17:57

  Odkrywanie na nowo ,,koła,,…żałosne. Już starożytni mieli tę wiedzę i to daleko wiekszą niż te obecne ,,niemrawe,, próby..I tak wyniki tych badań nie wejdą NIGDY w życie. Globaliści na to nie pozwolą….Ludzie mają wymierać, a nie zdrowieć…

 2. pikpok 14.03.2024 22:13

  Już oni dobrze wiedzą czym dysponują i z pewnością to wykorzystują.

 3. rozrabiaka 14.03.2024 22:35

  To ciekawa informacja, interesująca.
  Jeżeli o zdrowiu mowa to 3 dni temu mnie przewiało nad morzem (plus 1) ale tak się czułem jak by mnie jakiś amerykański wirus czy bakteria zaatakowała, ale to było z braku czapki.
  Wracając do tematu, te melodie z różnymi hz to dobrze relaksują, czy pomagają zasnąć to i mogą leczyć i też szkodzić

 4. pikpok 14.03.2024 23:16

  @rozrabiaka, jeszcze raz specjalnie dla ciebie
  https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/df/26/df267913-af99-4412-9f32-132a57a6ad65/9kotasinska.pdf
  A tu taka ciekawostka
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25359903/
  ,,Myszy wykazywały zmniejszoną bezruch w TST i FST po ekspozycji in utero na promieniowanie 9,417 GHz, co sugerowało, że myszy miały zmniejszone zachowania związane z depresją. Na podstawie testu MWM zaobserwowaliśmy, że potomstwo płci męskiej wykazywało zmniejszoną zdolność uczenia się i pamięć, podczas gdy samice nie miały wpływu na uczenie się i pamięć, co sugeruje, że mikrofale mają wpływ zależny od płci. Podsumowując, dostarczyliśmy pierwszych eksperymentalnych dowodów na to, że mikrofale wywołują efekty zależne od płci.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.