Powszechnie stosowane chemikalia ogłupiają dzieci

Opublikowano: 17.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2244

Najnowsze badania, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Nowojorskiego wykazały, że metale ciężkie stanowią coraz mniejsze zagrożenie dla rozwijających się mózgów dzieci. Jednak okazuje się, że na horyzoncie pojawiają się nowe zagrożenia – chodzi o stosowane powszechnie chemikalia.

Naukowcy sprawdzili cztery substancje chemiczne, które mają największy wpływ na rozwój mózgu wśród dzieci. Są to ołów, rtęć, pestycydy i polibromowane difenyloetery – grupa związków organicznych, stosowanych jako środki zmniejszające palność. Określono również, w jaki sposób poszczególne substancje przyczyniły się do obniżenia ilorazu inteligencji wśród dzieci.

Okazało się, że w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni lat 2001-2016, ołów „odebrał” dzieciom 78 milionów punktów IQ, a rtęć 2,5 miliona punktów IQ. Natomiast pestycydy spowodowały utratę prawie 27 milionów punktów IQ. Badania wykazały, że najbardziej niebezpieczne pod tym względem są tzw. opóźniacze palenia, które spowodowały utratę aż 162 milionów punktów IQ.

Naukowcy obliczyli, że wśród dzieci narażonych na toksyny, odsetek utraty IQ z powodu ekspozycji na pestycydy i środki zmniejszające palność wzrósł z 67% do 81%. Warto dodać, że opóźniacze palenia są dodawane do wielu materiałów i tworzyw sztucznych, a więc są praktycznie wszechobecne, natomiast pestycydy występują w żywności.

Od dawna wiadomo, że ołów i rtęć są bardzo szkodliwe dla rozwoju mózgu, dlatego wycofano je z wielu zastosowań. Jednak dotychczas podjęto niewiele działań na rzecz uregulowania pestycydów i środków zmniejszających palność, które ograniczają rozwój i mogą powodować nieodwracalne szkody.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ScienceAlert.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Krokodylowy 17.01.2020 12:53

  Nic nowego. Już jakiś czas temu były badania stwierdzające, że obecne pokolenie, które dopiero wchodzi lub niedawno weszło w dorosłość po raz pierwszy w historii jest mniej inteligentne od swoich rodziców urodzonych w latach 70 i 80. Nie zadaje pytań, nie wyciąga wniosków. Jest to celowy zabieg inżynierii społecznej. Społeczeństwem mniej inteligentnym steruje się łatwiej.

 2. adambiernacki 17.01.2020 14:04

  Rtęć w szczepionkach podawana bez uzasadnienia medycznego noworodkom to raz a markety chemiczne to dwa. Wystarczy sprawdzić skład tej tzw żywności. Do wszystkiego dodawane są składniki zupełnie niepotrzebne. Wytwarzałem żywność więc wiem. Spalin 100 razy więcej i nie jest istotne czy opryskują nas jakimiś chemtrailsami czy nie bo wystarczy, że to jest paliwo. Promieniowania. Eugenicy są głowami państw, kościołów, organizacji, koncernów, banków i nie są zabijani. Pragnę zwrócić uwagę, że eugenicy otwarcie zapowiadają zamordowanie waszych dzieci. Ja dzieci nie mam.

 3. LichoNiespi 17.01.2020 14:42

  Cala ideologia polega na tym ze prawdy nie dopuszcza sie do publicznej wiadomosci.Do glownego nurtu media ktore opanowane sa przez kaste bardzo bogatych ludzi ktorzy czerpiom zyski z niewiedzy ludzi drukowane sa artykuly ktore majom na celu oglupiac juz oglupialych ludzi azeby latwiej tzw tym plebsem kierowac.A ludzie wierzom im, popierajom ich i niszczom tych ktorzy chcom tych ludzi uswiadomic.

 4. Szwęda 17.01.2020 16:36

  LichoNiespi,
  Możesz z powodzeniem używać polskich znaków, nie musisz pisać jakimś dziwnym szyfrem 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.