Wybrał eutanazję, bo na chemioterapię musiałby długo czekać

Opublikowano: 10.12.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1535

52-letni mężczyzna z BC wybrał eutanazję (MAID), po tym jak nie otrzymał na czas chemioterapii.

Kathleen Carmichael powiedziała CTV News, że jej partner, Dan Quayle, zdecydował się na śmierć po tym, jak zdiagnozowano u niego raka przełyku i nie mógł poddać się chemioterapii, z uwagi na długo czas oczekiwania na tę terapię. „Onkolog powiedział: »Mamy teraz spore zaległości, więc musisz poczekać« – powiedziała Carmichael. Quayle zmarł 24 listopada.

Ten incydent jest najnowszym z rosnącej liczby przypadków, w których ludzie wybierają MAID w obliczu problemów takich jak ubóstwo lub brak dostępu do odpowiedniej opieki medycznej.

W Kanadzie obowiązują jedne z najbardziej liberalnych na świecie przepisów na temat eutanazji, a rząd pracuje obecnie nad dalszym ich rozszerzeniem, aby umożliwić zakończenie życia za pomocą tej procedury również osobom, których jedynym stanem chorobowym jest choroba psychiczna. Według Statistics Canada w 2022 r. liczba zgonów w rezultacie eutanazji wzrosła o 31,2%, co stanowi ponad 4% zgonów. 463 przypadki dotyczyły osób, których naturalnej śmierci nie można było racjonalnie przewidzieć.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.