Tajemniczy kamień Al-Naslaa

Opublikowano: 26.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1222

Megalit zlokalizowany w Arabii Saudyjskiej, to fascynujący obiekt pochodzący prawdopodobnie z epoki neolitu. Niesamowita precyzja z jaką został podzielony idealnie na dwie połowy, skłania wielu badaczy do sugestii, że jego powstanie musiało być rezultatem mechanicznej obróbki. Wydaje się, że taki efekt można byłoby osiągnać jedynie przy użyciu lasera, ale jak dobrze wiemy, neolityczni ludzie dopiero co zaczeli zakładać swoje pierwsze osady. Czyżby wiec stało się to za sprawą działalności obcej cywilizacji?

Kamień pochodzi z Tajmy, oazy i miasta w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Został odkryty przez Charles’a Huvera w 1883 i od tej pory nie przestaje być źródłem sporów naukowców o ustalenie powodu tajemniczego przecięcia go na dwie równe części. Sam fakt przecięcia kamienia może nie wydawać się niczym nadzwyczajnym, ale precyzyja z jaką zostało to zrobione, definitywnie nie pasuje do obrazu neolitycznych ludzi wykreowanego przez historyków.

Eksperci mogą mieć odmienne poglądy w sprawie pochodzenia kamienia, jednak są zgodni co do jednego: linia dzieląca obie części bloku skalnego nie została stworzona naturalnie. Równie interesującym faktem jest istnienie na nim śladów w postaci hieroglifów związanych z faraonem Ramzesem III, co potwierdził rząd Arabii Saudyjskiej. Na podstawie tego odkrycia badacze stwierdzili, że Tajma była ważną częścią szlaku lądowego między Morzem Czerwonym a Półwyspem Arabskim i Doliną Nilu.

Pytanie brzmi, jaki mógłby być cel istnienia takiej konstrukcji? Nie wykluczone, że dla neolitycznych ludów, miały one jakieś znaczenie chociaż, nie można wykluczać, że to nie one stały za pojawieniem się wyrwy w skale. Hieroglify mogły pojawić się jako reakcja na niezrozumiały dla nich monument. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest prawdopodobne, ale czy jest ono zgodne z prawdą?

Autorstwo: Sneaky
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
niewolnik
Użytkownik
niewolnik

A wystarczy popatrzeć na pracę współczesnego kamieniarza, i po sensacji.

maciek
Użytkownik

Dziś wygląda jak przecięty a mogły to być dwie płaskie powierzchnie złożone w jedną bryłe, która się obtłukła

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A może jesteśmy cywilizacją 8 kropka zero ? Cywilizacja 8.0. Co sugerują niektóre teorie spiskowe, czego wyrazem ma być osiem ramion Menory. Innym spostrzeżeniem, jest wiadomość z dzienników telewizji o systematycznym spadku zawartości tlenu w atmosferze (industrializacja ?) ziemskiej od 800 tysięcy lat. Średnio licząc 100 tysięcy lat na powstanie od kamienia do atomu cywilizacji, to mogłoby się to wszystko zgadzać :)….. czyli że powtarzamy te same błędy już ósmy raz ?????

Fenix
Użytkownik
Fenix

Menora ma 7 ramion .
Dzieląc trój wymiar od zera , mamy większy tam gdzie minus i tam gdzie plus większy , to co minęło i to co mija, różnica w znakach , zwinięty wymiar czasu “0”. Chcąc to zapisać np. :
-8>0<8+

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Błysnąłeś, w porządku :) ale co to zmienia w mojej dywagacji ?

Fenix
Użytkownik
Fenix

Nic!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Trój wymiarowa istota w 4 wymiarowej przestrzeni z 0 do 1 określa własny punkt z 2 wymiarów, na płaszczyźnie , widząca siebie w trzech wymiarach , w 4 wymiarowej przestrzeni , tworząc program lub będąc w programie, 5wymiar, przesyłu informacji i doświadczenia, do projektanta w 6 wymiarze.
I wszystko odwracamy !i tam powracamy .
Tak to sobie wymyśliłam :)

Fenix
Użytkownik
Fenix

7,8,9 wymiary duchowe , transcendencja 10.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Trzy wymiary duchowe to, podświadomość , nad świadomość, świadomość.