Śmierć księcia Arabii Saudyjskiej podczas lotu F-15

Opublikowano: 11.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3378

Saudyjski książe Talal bin Abdulaziz bin Bandar bin Abdulaziz Al Saud, wybitny członek saudyjskiej rodziny królewskiej, tragicznie zmarł w wieku 62 lat. Saudyjski dwór królewski potwierdził jego śmierć, ogłaszając, że modlitwy pogrzebowe odbędą się w meczecie Imama Turkiego bin Abdullaha w Rijadzie.

https://www.youtube.com/watch?v=19cFZsEFSPc

Życie księcia Talala było charakteryzowane przez jego wkład w Królewskie Siły Powietrzne Arabii Saudyjskiej jako podpułkownik oraz jego znaczącą rolę w saudyjskiej agencji wywiadowczej, GIP, gdzie służył jako asystent szefa wywiadu w latach 2004–2012.

Chociaż oświadczenie dworu królewskiego nie podało szczegółów dotyczących przyczyny śmierci księcia Talala, liczne raporty arabskich mediów, w tym renomowanego libańskiego serwisu informacyjnego Al Mashhad, wskazują, że książę zginął w katastrofie lotniczej. Uważa się, że śmiertelny wypadek miał miejsce podczas lotu szkoleniowego księcia Talala jako pilota myśliwca F-15 w Królewskich Siłach Powietrznych.

Urodzony w 1961 roku książę Talal bin Abdulaziz bin Bandar bin Abdulaziz Al Saud miał wybitną karierę wojskową. Jego służba jako podpułkownik w Królewskich Siłach Powietrznych Arabii Saudyjskiej oraz kadencja jako asystent szefa wywiadu w GIP ukazują życie poświęcone służbie dla kraju. Jego nagła śmierć wstrząsnęła narodem, pozostawiając pustkę w saudyjskiej rodzinie królewskiej oraz w sektorach wojskowych i wywiadowczych kraju.

Podczas gdy naród opłakuje stratę księcia Talala, jego dziedzictwo w sektorach wojskowych i wywiadowczych pozostaje. Jego poświęcenie dla kraju, widoczne w służbie w Królewskich Siłach Powietrznych Arabii Saudyjskiej i jako asystent szefa wywiadu w GIP, będzie nadal inspirować przyszłe pokolenia. Pomimo tragicznych okoliczności jego śmierci, życie księcia Talala i jego służba dla Arabii Saudyjskiej będą pamiętane i szanowane przez nadchodzące lata.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 11.12.2023 13:37

    Chwila, wybitny książę? Bo ropę pompował spod ziemi na czym się dorobił i latał samolocikami, bo kto mu zabroni? Czy może pomagał bezinteresownie ludziom poświęcając na to swoje życie i zdrowie albo książki edukacyjne pisał? A może piątkę dzieci odchował poświęcając im dzień i noc? Artykuł ewidentnie stworzony przez jakiegoś wyszczepa albo innego wyborcę ryżego aparatczyka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.