Szwedzkie feministki nie chcą mieszkać w strefach „no-go”

Opublikowano: 06.04.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Nalin Pekgul, określająca się jako feministka była posłanka Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, od 30 lat mieszka w Tensta, ale nie czuje się już tam bezpiecznie.

Każda wizyta w centrum dzielnicy kończy się dla niej szykanami, powiedziała w telewizji publicznej SVT. Zdaniem Pekgul, pochodzącej z Turcji, sytuacja kobiet w życiu publicznym w tych rejonach bardzo się pogorszyła na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Spowodowane jest to ciągle zwiększającą się liczbą religijnych fundamentalistów płci męskiej, z których wielu pochodzi ze środowiska imigranckiego. Feministka usiłowała przeciwstawić się tym trendom organizując spotkania w miejscowej kawiarni, jednak szybko zrezygnowała z tego pomysłu. „Jestem znana w Tensta i nie zamierzam stwarzać dodatkowych problemów w czasie, kiedy padam ofiarą nękania”, odpowiedziała, kiedy spytano ją dlaczego już nie bywa w centrum dzielnicy. Na pytanie, czy zamierza nadal w niej mieszkać powiedziała: „Będę wciąż żywić nadzieję, że to wszystko ucichnie. Nie należy zapominać, że większość mieszkańców przeklina fundamentalistów”.

Zeliha Dagli (Turczynka), była polityk szwedzkiej Partii Lewicy, wyprowadziła się z innej sztokholmskiej strefy „no-go”, dzielnicy Husby. Opisując sytuację w tym rejonie, kobieta zwraca uwagę na funkcjonującą w nim „policję moralną”, która usiłuje kontrolować zachowania kobiet, oraz na agresję kierowaną przeciw feministkom, która stała się realnym problemem. “Pojawiła się pogłoska, że chcemy odebrać kobietom [religijne] nakrycia głowy” – powiedziała Dagli. “Powiedziano mi, że powinnam zacząć dobrze się zachowywać i przestałam czuć się tam bezpiecznie”. Dagli obecnie mieszka w ścisłym centrum Sztokholmu, gdzie może nosić i mówić co chce bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Rozważyłaby powrót do Husby, gdyby znów mogła czuć się tam bezpiecznie.”

Husby, podobnie do innej dzielnicy “no-go”, Rinkeby, zamieszkane jest przez dużą liczbę imigrantów, pochodzących głównie z Aryki i Bliskiego Wschodu. Wielu z nich to muzułmanie. W maju zeszłego roku zaatakowano w Husby ekipę norweskiej telewizji, która usiłowała przeprowadzić wywiad ze szwedzkim ekonomistą i pisarzem Tinem Sanandaji, Irańczykiem kurdyjskiego pochodzenia, ostro skrytykowanym przez wielu Szwedów za książkę „Masowe Wyzwanie”, która opisuje problemy powstałe w Szwecji na skutek masowego przyjmowania imigrantów. Jedna z bibliotek odmówiła przyjęcia książki, którą określono mianem „rasistowskiej”. Amerykański producent filmowy Ari Horowitz również padł ofiarą ataku w Husby w ubiegłym roku podczas zbierania materiałów na temat szwedzkich stref zakazanych.

Autorstwo: Borsuk
Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MichalR
Użytkownik
MichalR

Na takie problemy powinna reagować lokalna społeczność. To ona powinna decydować o tym, czy i ile pieniędzy przeznaczane jest z ich podatków na socjal i to oni powinni decydować do kogo i w jaki sposób te pieniądze trafiają. Jeśli staramy się robić jedne uniwersalne standardy dla całej Europy to nie będziemy w żaden sposób w stanie interweniować na problemy lokalne. Brak dyskryminacji z punktu widzenia europarlamentu musi prowadzić do wynaturzeń.

Najbardziej szokuje mnie gdy niepracujący imigrant jest w stanie otrzymać zasiłek za to że się mnoży jak królik…

8pasanger
Użytkownik

Masz rację Polki w UK powinni prewencyjnie sterylizować, żeby tego uniknąć!!!!

Aida
Użytkownik

8pasenger ty byś sterylizował, ja bym wygoniła do roboty.