Śnieżka, Wilma Flintstone i Marge Simpson po mastektomii

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 862

Alexsandro Palombo (aleXsandro Palombo) – włoski popartysta i aktywista – stworzył jakiś czas temu serię „Survivor”, wspierającą przypadający w październiku Miesiąc Świadomości Nowotworów Piersi. Jego Disneyowskie księżniczki i inne znane animowane bohaterki, np. Wonder Woman czy Wilma Flintstone, przeszły mastektomię, niekiedy obustronną, i prezentują symbol różowej wstążki.

Seria grafik zwraca uwagę masowego odbiorcy na chorobę, leczenie operacyjne i jego skutki. Jest też swego rodzaju refleksją nad ideami piękna, kobiecości i akceptacji. Łącznie seria „Survivor” przestawia 13 postaci, które pozują także do wspólnej grupowej grafiki.

Niedawno na Piazza San Babila w Mediolanie odsłonięto mural aleXsandra Palombo „Love Yourself”. Przedstawia on Angelinę Jolie po prewencyjnej mastektomii (aktorka poddała jej się jej w 2013 r.).

Warto przypomnieć, że artysta zaprezentował kiedyś bajkowe postaci, które przeżyły atak kwasem (rysunki opatrzył hasztagiem #STOPACIDATTACK). W analogiczny sposób odniósł się także do problemu przemocy domowej.

„Zawsze wykorzystywałem sztukę jako potężne narzędzie zwiększające świadomość [różnych zjawisk]. Moja sztuka jest wymierzona w obojętność” – powiedział przed laty Palombo „International Business Times UK”.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: Facebook.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.