Skanowanie tablic rejestracyjnych w strefach „niskiej emisji”

Opublikowano: 15.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1127

Kary za nieprzestrzeganie przepisów będą się kumulować. Pierwszy przypadek niezgodności skutkowałby grzywną w wysokości 60 funtów.

W miastach Edynburg, Glasgow, Dundee i Aberdeen w Szkocji uruchomiono Strefy Niskiej Emisji (LEZ). Ich egzekwowanie jednak rozpocznie się dopiero 1 czerwca 2024 r. w przypadku Aberdeen i Edynburga, 1 czerwca 2023 r. w przypadku Glasgow i 30 maja 2024 dla Dundee.

Egzekwowanie stref LEZ ułatwią systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR). Pojazdy wjeżdżające do LEZ będą musiały spełniać normy Euro VI. Te, które nie spełniają norm, nie zostaną wpuszczone do strefy.

Kary za nieprzestrzeganie przepisów będą się kumulować. Pierwszy przypadek niezgodności skutkowałby grzywną w wysokości 60 funtów. Kolejne naruszenia będą skutkować dwukrotną grzywną w stosunku do poprzedniej do maksymalnej kwoty 960 GBP. Grzywna zostaje zmniejszona o połowę, jeśli zostanie zapłacona w ciągu dwóch tygodni. Kara startowa jest resetowana, jeśli w ciągu 90 dni nie nastąpią kolejne naruszenia.

Transport Scotland powiedział, że okres karencji zapewni wystarczająco dużo czasu na zapewnienie zgodności. Od 2018 roku w Glasgow obowiązuje strefa niskiej emisji, która dotyczy autobusów.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 15.07.2022 13:32

    W Holandii już w kilku miastach widzałem działający taki system.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.