Kraków tylko dla zarejestrowanych

Opublikowano: 12.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4091

Od 1 lipca 2024 r., wjeżdżając do Krakowa, trzeba będzie zarejestrować się w systemie elektronicznym. Ma on kontrolować pojazdy poruszające się w strefie czystego transportu.

Od 1 lipca 2024 r. w stolicy Małopolski zacznie obowiązywać strefa czystego transportu. Kierowcy wjeżdżający na teren miasta zostaną zobligowani do wpisania w system numeru rejestracyjnego pojazdu, który, w oparciu o bazę CEPiK, automatycznie sprawdzi, czy norma emisji jest zgodna z aktualnymi wymaganiami strefy. By zapobiec ewentualnym oszustwom, wjazd do strefy monitorować będą kamery rozpoznające tablice rejestracyjne.

Przez następne dwa lata (do 30 lipca 2026 r.) restrykcje dla posiadaczy samochodów spalinowych nie będą zbyt surowe, ponieważ dotkną tylko ok. 30-letnich pojazdów. Główne założenie to wyeliminowanie najbardziej szkodliwych diesli bez zaawansowanych technologii oczyszczania spalin, tak więc kluczowe są data rejestracji i rocznik produkcji.

Od reguły będą wyjątki. Restrykcjami nie będą objęci seniorzy w wieku powyżej 70 lat, pojazdy specjalne (transportu medycznego i sanitarnego), zabytkowe (z żółtymi tablicami rejestracyjnymi), a także pojazdy osób niepełnosprawnych (oznaczone).

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 12.11.2023 12:57

  W “zaawansowanych technologiach oczyszczania spalin” chyba nie chodzi o nic innego jak o to żeby ludzie co 2 lata albo co 100 tys. km zmieniali samochody na nowe, bo wymiana w samochodzie tych “technologii” jest bardzo kosztowna i często bardzo upierdliwa!

 2. MasaKalambura 12.11.2023 14:52

  tutaj też legalna sztuczka jak to ominąć
  https://www.youtube.com/watch?v=9R37FbKdjI4&ab_channel=MotoPRawda

 3. niusy 12.11.2023 15:14

  Ludzie dają się traktować jak więźniowie obozów pracy.

 4. kufel10 13.11.2023 02:12

  @niusy – dlatego alkohol jest od lat w tej samej cenie, do tego tanie telewizory. Na interii masz ciągle artykuły prasowe o jakichs kartach czy promocjach w biedronce, dla ludzi to jest ważne żeby napełnić brzuszyska w tym zagranicznym sklepie, czy ty widzisz z kim my tu mamy do czynienia ? 😉

 5. Murphy 13.11.2023 09:48

  A co z turystami z innych krajow, ktorzy przyjadą swoim autem, bez wiedzy o takich wynalazkach?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.