Sieć supermarketów zakazała „nieszczepionym” wstępu

Opublikowano: 21.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1942

Supermarket w Australii wydał zakaz wstępu dla „niezaszczepionych” klientów – mimo że zakupy spożywcze są klasyfikowane jako usługa niezbędna. Popularna sieć mająca 1455 sklepów w tym kraju wprowadziła kontrowersyjny zakaz w swoim supermarkecie w mieście Yulara, na Terytorium Północnym.

Sieć supermarketów IGA, która ma ponad 1400 punktów w całej Australii, poinformowała o swojej szokującej decyzji dotyczącej klientów „niezaszczepionych”. Mimo że zakupy spożywcze są usługą niezbędną, firma postanowiła wprowadzić zakaz wstępu do sklepów w mieście Yulara dla osób, które nie przyjęły „szczepionki” przeciwko covidowi.

Sieć supermarketów IGA podjęła decyzję po tym, jak Terytorium Północne w Australii wprowadziło nowy system dla osób „zaszczepionych” i „niezaszczepionych” 10 stycznia. Zgodnie z kontrowersyjnymi nowymi przepisami każdy, kto ukończył 16 lat, musi przedstawić dowód podwójnego „szczepienia”, aby wejść do miejsc „wysokiego ryzyka”, jak kina, teatry, puby, kluby, restauracje i kasyna.

Osoby „niezaszczepione” nie są wpuszczane do tych miejsc, ale nie były do tej pory wykluczane z korzystania z podstawowych usług, do których zalicza się zakupy w supermarketach. Wszyscy mieszkańcy regionu są ponadto objęci nakazem noszenia maseczek we wszystkich przestrzeniach zamkniętych.

Zakaz nałożony na „niezaszczepionych” klientów przez supermarket IGA został poparty przez operatora turystycznego Voyages, Mutitjulu Community Aboriginal Corporation (MCAC), Central Australian Aboriginal Congress i rząd Terytorium Północnego.

Rzecznik firmy Voyages powiedział „Daily Mail Australia”, że taka decyzja jest konieczna, aby „chronić pracowników, gości i lokalną społeczność”. Dyrektor naczelna MCAC, Thalia Bohl-ban den Boogaard także poparła kontrowersyjną decyzję i powiedziała, że wszyscy członkowie społeczności Mutitjulu mają dostęp do community store czy stacji paliw, aby kupić niezbędne artykuły spożywcze.

Minister zdrowia Natasha Fyles powiedziała, że ​​w środę na Terytorium Północnym zarejestrowano 418 nowych przypadków COVID-19. To spadek z rekordowych 625 przypadków w ciągu poprzednich 24 godzin.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 22.01.2022 07:23

    Może jacyś dobrzy, praworządni oraz niezwykle empatyczni i mądrzy ludzie wymordują rodziny właścicieli i osób decyzyjnych obdzierając ich ze skóry i wieszając przed płonącymi sklepami 😉 Jakież by to było ożywczo humanitarne nie uważacie? 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.