Ruszyła misja kosmiczna wokół Słońca

Opublikowano: 03.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 7

Słoneczna sonda Parkera rozpoczęła swój pierwszy lot wokół Słońca. Na wyniki tego pierwszego zbliżenia trzeba będzie trochę poczekać.

Aparat kosmiczny z prędkością 343 tysięcy kilometrów na godzinę przybliży się na odległość zaledwie 24 milionów kilometrów od powierzchni Słońca.

W czasie oblotu Parker nie zdoła uzyskać łączności z Ziemią, bo Słońce emituje niewiarygodną ilość fal radiowych, które „utopią” w sobie sygnały wysyłane przez aparat. Sonda jest jednak na to gotowa: zadba o siebie, rozwiązując problemy w trybie autonomicznym i dokonując korekty trajektorii lotu tak, żeby pozostawać w bezpiecznej odległości od słonecznej spiekoty.

Jednocześnie narzędzia zainstalowane na Parkerze zbiorą dane na temat Słońca. Cztery różne zestawy narzędzi zbadają strukturę zewnętrznej atmosfery gwiazdy — koronę słoneczną. Możliwe, że otrzymamy nawet pierwsze zdjęcie jej „wnętrzności” — dzięki kamerze zainstalowanej na aparacie, która zrobiła już niewiarygodne zdjęcie Ziemi w czasie swojego lotu w stronę Słońca.

Jednak na wyniki pierwszego zbliżenia „Parkera” ze Słońcem trzeba będzie poczekać. Kierunek sondy nie pozwoli uczonym w ciągu najbliższych kilku tygodni uzyskać od niej danych.

W tym tygodniu słoneczna sonda Parker zdążyła już zbliżyć się do Słońca na mniejszą odległość niż inne aparaty, bijąc tym samym dwa rekordy jednocześnie.

Ilustracja (wizja artystyczna): NASA
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o