Ruszyła misja kosmiczna wokół Słońca

Opublikowano: 03.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1568

Słoneczna sonda Parkera rozpoczęła swój pierwszy lot wokół Słońca. Na wyniki tego pierwszego zbliżenia trzeba będzie trochę poczekać.

Aparat kosmiczny z prędkością 343 tysięcy kilometrów na godzinę przybliży się na odległość zaledwie 24 milionów kilometrów od powierzchni Słońca.

W czasie oblotu Parker nie zdoła uzyskać łączności z Ziemią, bo Słońce emituje niewiarygodną ilość fal radiowych, które „utopią” w sobie sygnały wysyłane przez aparat. Sonda jest jednak na to gotowa: zadba o siebie, rozwiązując problemy w trybie autonomicznym i dokonując korekty trajektorii lotu tak, żeby pozostawać w bezpiecznej odległości od słonecznej spiekoty.

Jednocześnie narzędzia zainstalowane na Parkerze zbiorą dane na temat Słońca. Cztery różne zestawy narzędzi zbadają strukturę zewnętrznej atmosfery gwiazdy — koronę słoneczną. Możliwe, że otrzymamy nawet pierwsze zdjęcie jej „wnętrzności” — dzięki kamerze zainstalowanej na aparacie, która zrobiła już niewiarygodne zdjęcie Ziemi w czasie swojego lotu w stronę Słońca.

Jednak na wyniki pierwszego zbliżenia „Parkera” ze Słońcem trzeba będzie poczekać. Kierunek sondy nie pozwoli uczonym w ciągu najbliższych kilku tygodni uzyskać od niej danych.

W tym tygodniu słoneczna sonda Parker zdążyła już zbliżyć się do Słońca na mniejszą odległość niż inne aparaty, bijąc tym samym dwa rekordy jednocześnie.

Ilustracja (wizja artystyczna): NASA
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.