RT DE przygotowuje pozew przeciwko niemieckiej gazecie „Bild”

Opublikowano: 10.03.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 992

RT DE przygotowuje pozew przeciwko niemieckiej gazecie „Bild” po oskarżeniach o „szpiegostwo”. W swoim materiale niemiecki tabloid twierdził, że redakcja RT DE „szpieguje Aleksieja Nawalnego”.

RT DE skomentowała oskarżenia ze strony „Bild”. „Chcielibyśmy wyjaśnić czytelnikom, którzy nie znają niemieckiego: artykuł „Bild” wcale nie jest o tym, jak RT DE wysłała niewyobrażalnie utalentowanego niemieckiego śledczego, aby na polecenie rosyjskich służb specjalnych śledził Nawalnego. Po rosyjsku brzmi on tak: „Przeciętny dziennikarz Daniel Lange nie mógł zdobyć choćby najmniejszej ilości ekskluzywnych materiałów na tropie Fundacji Antykorupcyjnej w Niemczech i postanowił przelać korespondencję z czatu, na którym został poproszony o wykonanie swojej pracy””, oświadczyła kierowniczka RT DE Dinara Toktosunowa.

Podkreśliła, że „gazeta Bild jest znana ze swojej schizofazji”. „Oskarżanie nas o śledzenie i publikowanie w tym samym czasie zdjęć wszystkich ruchów Nawalnego, zdjęć jego konwoju, ochrony i sali szpitalnej… Wiadomości w stylu „Kto jest tutaj na łowach?”. Jeżeli rosyjskie służby specjalne potrzebowałyby jakiejkolwiek dodatkowej informacji, to by po prostu wykupiły prenumeratę BILDplus”, powiedziała kierowniczka RT DE.

Toktosunowa przypomniała, że niemieckie prawo „jeszcze chroni prasę, pozwalając jej zbierać informacje o rzeczach „interesujących opinię publiczną”. RT DE przygotowuje pozew przeciwko gazecie „Bild” po oskarżeniach o „szpiegostwo”.

Firma Ruptly GmbH (wideoagencja RT) i RT DE Productions GmbH (strona RT w języku niemieckim) 26 lutego otrzymała powiadomienie o zamknięciu rachunków w Сommerzbank. Od 31 maja bieżącego roku 15% udziałów banku należy do państwa. Stało się to miesiąc po ogłoszeniu planów uruchomienia w grudniu 2021 roku kanału telewizyjnego.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że Moskwa ocenia odmowę niemieckich banków w kwestii współpracy z RT DE i Ruptly jako polityczny nacisk. Według niej Rosja będzie zmuszona podjąć surowy odwet w stosunku do niemieckich mediów, jeżeli Niemcy nie zapewnią normalnej pracy rosyjskim środkom masowej informacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.