Przeprosiny za „polski obóz koncentracyjny”

Opublikowano: 12.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 540

Niemiecki dziennik „Allgaeuer Zeitung” opublikował na swojej stronie internetowej materiał, w którym użyto sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. W sprawie interweniowała polska ambasada w Berlinie.

Jak informuje Polskie Radio, materiał na stronie niemieckiego dziennika zawierał sformułowanie „polski obóz koncentracyjny Auschwitz”. Przeciwko użyciu takiej nazwy zaprotestowała polska ambasada w Niemczech i po jej interwencji sformułowanie zostało poprawione, a pod tekstem pojawiła się informacja o zaistniałej pomyłce.

W liście do rzecznika polskiej ambasady dziennikarz gazety wytłumaczył, że używając takiego sformułowania, kierował się względami czysto geograficznymi i przyznał, że faktycznie było ono błędne. Przeprosił także za użycie tego sformułowania.

„W pierwszej wersji napisaliśmy o „polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz”. Poprawiliśmy to i prosimy o wybaczenie tego godnego pożałowania błędu” – napisano w tekście pod artykułem.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem, że pismo z żądaniem sprostowania opublikowanej informacji zostało wysłane do redakcji natychmiast po ukazaniu się publikacji.

„Sformułowania takie jak „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy zagłady”, czy „obozy koncentracyjne w Polsce” są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa” – powiedział rzecznik i zapewnił, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w podobnych przypadkach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o