Przeprosiny za „polski obóz koncentracyjny”

Opublikowano: 12.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 42

Niemiecki dziennik „Allgaeuer Zeitung” opublikował na swojej stronie internetowej materiał, w którym użyto sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. W sprawie interweniowała polska ambasada w Berlinie.

Jak informuje Polskie Radio, materiał na stronie niemieckiego dziennika zawierał sformułowanie „polski obóz koncentracyjny Auschwitz”. Przeciwko użyciu takiej nazwy zaprotestowała polska ambasada w Niemczech i po jej interwencji sformułowanie zostało poprawione, a pod tekstem pojawiła się informacja o zaistniałej pomyłce.

W liście do rzecznika polskiej ambasady dziennikarz gazety wytłumaczył, że używając takiego sformułowania, kierował się względami czysto geograficznymi i przyznał, że faktycznie było ono błędne. Przeprosił także za użycie tego sformułowania.

„W pierwszej wersji napisaliśmy o „polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz”. Poprawiliśmy to i prosimy o wybaczenie tego godnego pożałowania błędu” – napisano w tekście pod artykułem.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem, że pismo z żądaniem sprostowania opublikowanej informacji zostało wysłane do redakcji natychmiast po ukazaniu się publikacji.

„Sformułowania takie jak „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy zagłady”, czy „obozy koncentracyjne w Polsce” są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa” – powiedział rzecznik i zapewnił, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w podobnych przypadkach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o