Powiadomił zatroskanego króla, że nadejdzie potop

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1856

„Niech wam wiadomo, że nie będzie wam wybaczone i rzeczy, które uczynicie, i wasze żony, one i ich synowie, i żony ich synów przez wasze wyuzdanie na ziemi zostaną wymyci z powierzchni ziemi niczym zaraza, i będzie to na was. Ziemia krzyczy i narzeka na ciebie i na twoje dzieci na krzywdę, jaką wyrządzacie. Dopóki nie przybędzie Rafael, oto nadchodzi zniszczenie, wielka powódź, i zniszczy wszystkie żywe stworzenia, i to, co jest na pustyniach i morzach. I znaczenie sprawy na ciebie dla zła. Ale teraz, rozluźnij więzy i módl się, twój czas się kończy” – fragment zapowiadający potop, pochodzący z „Księgi gigantów” odnalezionej w Qumran.

Koptowie są uważani za bezpośrednich przodków starożytnych Egipcjan, to szalenie ważna informacja, ponieważ badacze świata starożytnego są przekonani, że kapłani koptyjscy przechowywali i nadal przechowują, dawne tradycje i są w stanie uchylić rąbka tajemnicy na temat mądrości starożytnych Egipcjan. Wielu historyków przyjeżdżało do starego Kairu, w nadziei, że uda im się skłonić jakiegoś starego kapłana, by zdradził wielkie sekrety trzech piramid w Gizie.

Jednym z nich był żyjący w X wieku historyk Ali bin Husayn, urodzony w Bagdadzie. Przybrał on imię al-Masudi, na cześć towarzysza proroka Mahometa, Abdullaha bin Masuda, od którego, jak twierdził, w prostej linii się wywodził. Pod koniec życia Masudi osiedlił się w Egipcie. Wcześniej w bardziej twórczym okresie, wolał przemierzać starożytny świat wszerz i wzdłuż, wyszukując nieznane ciekawostki z historii człowieka. Wiadomo, że w pogoni za wiedzą odwiedził Armenię, Cejlon, Indie, Madagaskar i Zanzibar. Mówi się nawet, że dotarł do Chin.

W czasie swoich podróży Masudi zwykł rozmawiać z interesującymi i niezwykłymi ludźmi każdego wyznania, opisując ich pradawne zwyczaje, wierzenia, wiedzę, którą posiadali i oficjalną historię ich narodu. Sprawozdania te umieszczał obficie w licznych książkach, które miały być jego spadkiem dla potomnych. Do naszych czasów dotrwały, niestety, jedynie dwa dzieła, z których ważniejszym wydaje się być Kitab Murudż al-Dhahab wa Maadin al-Dżawhar, czyli Łąki Złota i Kopalnie Klejnotów.

To właśnie w tym dziele opowiada o tym, jak podczas pobytu w Kairze, natknął się na niezwykłą historię dotyczącą piramid w Gizie. Po raz pierwszy została ona opowiedziana podczas słynnej rozmowy niejakiego Ahmada Ibn Tuluna, władcy Egiptu w latach 868-877 n.e. Z nieznanym z imienia starszym ludu koptyjskiego, który najprawdopodobniej był jednym z tajemniczych kapłanów ze Starego Kairu. Człowiek ten zabiegał o audiencję u Tuluna, gdyż chciał stanąć w obronie prześladowanej wiary koptyjskiej.

W czasie długiej dysputy, doceniwszy jego gruntowną wiedzę i głęboką wiarę, Tulum zaczął się podobno odnosić bardzo ciepło do starszego Kopta. Kopt ów wyraził następnie swą opinię w kwestii źródeł Nilu oraz co ważniejsze, w sprawie powstania wielkich piramid w Gizie. Jedna z wersji sprawozdania z tej rozmowy została włączona jako dodatek do trzytomowego dzieła brytyjskiego podróżnika, pułkownika Howarda Vyse’a z 1837 roku.

Masudi opowiada tam, że piramidy zbudował Król Saurid Ibn Salhouk, zwany też Saurid i Ben Shaluk, który żył 300 lat przed Wielkim Potopem. Króla tego nawiedzał niepokojący sen, w którym „Świat został zniszczony a jego mieszkańcy leżeli twarzą do ziemi”. Zaś „Gwiazdy w zamieszaniu zboczyły ze swoich torów i wpadły na siebie z ogromnym hukiem”. Na początku Saurid nie wspominał nikomu o koszmarze, ale wtedy pojawił się kolejny.

Król zobaczył „Nieruchome gwiazdy zstępujące na ziemię w formie białych ptaków, porywające ludzi i wiążące ich w rozpadlinie pomiędzy dwoma wielkimi górami, które się nad nimi zamknęły”. Król wybrał się, zatem do Świątyni Słońca Re w Heliopolis a rankiem następnego dnia przywołał do siebie najwyższych kapłanów ze stu trzydziestu Nomów, czyli prowincji Egiptu. Po wysłuchaniu opowieści Saurida najstarszy z nich, arcykapłan o imieniu Filimon, oznajmił, że on również miał dziwny sen.

Zdarzyło się to rok wcześniej. Kapłan ujrzał w nim tę samą katastrofę, która śniła się królowi. Ale według niego po kataklizmie „Niebo wzniesie się z powrotem na pierwotną wysokość.” Innymi słowy, wróci na swoje miejsce. Aby w pełni zrozumieć naturę zagrażającego im niebezpieczeństwa, Saurid polecił kapłanom, by zasięgali porady w gwiazdach. Tak też się stało. Kapłani powiadomili zatroskanego króla, że nadejdzie potop, który „Zaleje kraj i na parę lat zniszczy sporą jego część”.

Usłyszawszy te wieści, król Saurid rozkazał zbudować piramidy. Polecił aby przepowiednia kapłanów została wypisana na kolumnach i wielkich kamieniach przynależących do nich. Król przewiózł do piramidy swój skarbiec i wszystkie cenne przedmioty, a także ciała swoich przodków. Kapłani otrzymali też polecenie umieszczenia w piramidach „Pisemnych sprawozdań dotyczących ich wiedzy i osiągnięć w różnych sztukach i naukach”.

Źródło: Salon-Informacyjny.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.