„Polscy mordercy Żydów” – skandaliczny tekst niemieckiej gazety

Opublikowano: 23.04.2023 | Kategorie: Historia, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2520

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował skandaliczny felieton, w którym autorzy piszą o „polskich mordercach Żydów” i krytykują umową zawartą pomiędzy Polską a Izraelem.

Saba-Nur Cheema, pracownica niemieckiego MSW i ekspertka ds. wrogości wobec muzułmanów, oraz dyrektor Centrum Edukacyjnego im. Anny Frank we Frankfurcie nad Menem Meron Mendel popełnili obrzydliwy artykuł, w którym pisząc o nowej umowie pomiędzy Polską a Izraelem, piszą o „polskich mordercach Żydów”.

Umowa polsko-izraelska dotyczy wznowienia wycieczek izraelskiej młodzieży do miejsc pamięci w Polsce. Autorzy tekstu, który ukazał się w „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, twierdzą, że nowa umowa „jest w rzeczywistości skandaliczna”. „Jego skala staje się wyraźna, gdy spojrzy się na listę miejsc w Polsce, do których wysyłana będzie izraelska młodzież” – piszą autorzy.

Niemcom najwyraźniej przeszkadza, że młodzi Żydzi będą mieli okazję zapoznać się także z polską wersją tragicznej historii II wojny światowej. Autorzy tekstu twierdzą, że na liście miejsc, które mają odwiedzić Izraelczycy „są miejsca pamięci, w których polscy mordercy Żydów czczeni są jako bohaterowie narodowi”.

„Wycieczka miałaby prowadzić na przykład do Ostrołęki, do Muzeum Żołnierzy Wyklętych – tak nazywani są bojownicy, którzy po 1945 roku stawili opór nowemu reżimowi komunistycznemu. Za czołową postać żołnierzy wyklętych uchodzi Józef Kuraś, nazywany »Ogniem«, którego w muzeum upamiętnia się w sposób szczególny” – wskazują autorzy.

Cheema i Mendel piszą w swoim tekście, że nie negują faktu, iż Polacy również byli ofiarami niemieckich nazistów i ponieśli ogromne straty podczas II wojny światowej. „Problem pojawia się jednak wówczas, gdy te bezsporne fakty wplatane są w nacjonalistyczną narrację, podczas gdy rozdział o kolaboracji z nazistami i pogromach na Żydach bezpośrednio po wojnie jest wymazywany z podręczników do historii” – przekonują. „Naiwnością byłaby wiara, że nacjonalistyczne rządy w Warszawie i Jerozolimie cenią sobie prawdę historyczną” – dodają.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. JedynaDroga 23.04.2023 20:35

    Żydowscy mordercy Polaków.

  2. rici 23.04.2023 22:12

    W zwiazku z tym ze moj dziadek oficer sztabu tarnowskiego garnizonu AH-BCh, zginal w Oswiecimiu. Zainteresowalem sie tematem obozu. Mialem o tyle dobrze ze mieszkalem w Oswiecimiu, i moja szkolna kolezanka pracowala w archiwum muzeum. Dotarlem do tajnych dokumentow o ktorych sie nie mowi, a to ze 50 % SS-manow w Oswiecimiu mialo zydowskie pochodzenie, 90 % kapo to byli zydzi.-
    A tak nawiasem mowiac to kapus ktory wsypal dowodztwo okregu tarnowskiego byl zydem, po wojnie oficerem UB, a jego syn byl poslem z PIS-u.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.