Segregowanie, absolutyzowanie i kreowanie ofiar

Opublikowano: 06.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1643

Jedne nieszczęścia widzimy i przeceniamy, inne ignorujemy. Kto na tym korzysta?

„W Niemczech odbyło się kilka demonstracji. Największa była w Duesseldorfie, która zgromadziła około 17 000 osób. Wydarzenie to przebiegało jednak spokojnie” – powiedział rzecznik policji. Wniesiono kilka oskarżeń o podżeganie do nienawiści. Plakaty relatywizujące holokaust zostały skonfiskowane jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia — informuje portal Tagesschau.de.

Karkołomny zwrot „Relatywizacja holokaustu” ma kilka proweniencji. Policja zapewne kierowała się przesłankami, które wnosi niemiecki kodeks karny zakazujący negacjonizmu. Kategoria (a)naukowa stygmatyzuje rewizjonistów. W Polsce usunięto z uczelni w Opolu za „relatywizowanie holokaustu” Dariusza Ratajczaka. Historyk miał wątpliwości co do skali żydowskiej tragedii i sposobu unicestwienia tak ogromnej masy ludzi. Prof. psychologii Wiesław Łukaszewski apelował publicznie, by dożywotnio wyrzucić go z zawodu nauczycielskiego. Dzisiaj sędziwy akademik, po dwóch zawałach, broni historyka. „Tacy ludzie jak on są społeczeństwom potrzebni. Bo ferment, jaki wywołują, uruchamia mechanizm społecznego dyskursu, rodzi poruszenie intelektualne i moralne” – powiedział. Dr Peter Raina oceniał warsztat kolegi: „To jeden z najzdolniejszych”.

Najbardziej esencjonalne jest znaczenie ideologiczne analizowanej frazy. Wywodzenie „nie relatywizacji” z prawa albo nauki zakrawa na żart. Konstrukcje prawne same w sobie relatywizują okoliczności czynów zabronionych i zamiary sprawców, nawet tak strasznych jak spowodowanie wypadku śmiertelnego. Nauka w swoim założeniu kalibruje dotychczasowy stan wiedzy do falsyfikacji. Co nie jest falsyfikowalne, ani naukowe.

Status holokaustu ma być bezdyskusyjny, ponieważ wyselekcjonowane ofiary są nieporównywalne i moralnie zabsolutyzowane. Mechanizm czynienia ich wyjątkowymi i nieporównywalnymi jest uznaniowy. Wymyślił go i opisał Jürgen Habermas. Nazywa się „roszczeniem ważności” i sprowadza do kontrolowania dyskursu przez media, a więc do oligarchokracji, bo przecież media są właścicielskie i nie należą do wszystkich. Ma je garstka ludzi.

Piedestał nie mieści wszystkich równo. Nie znajdą się na nim prześladowani chrześcijanie, umierające na cholerę dzieci jemeńskie czy prawie cztery tysiące palestyńskich, które zginęły w niecałe dwa tygodnie od ostrzału izraelskiego. Absolutyzowanie mniejszości dokonuje się w klimacie nagonki, zastraszenia, demagogii i nade wszystko manipulacji igrającej proporcjami i ludzkimi uczuciami. Zdogmatyzowane ofiary ukraińskie, żydowskie, LGBT, pandemiczne realizują zabójcze zamówienia polityczne i ekonomiczne, będące niemal niezauważanym przez społeczeństwa skutkiem ubocznym całej moralizatorskiej akcji. Zadłużanie i ubożenie, koncentracja własności i (równie wszechmocna, co szalona) władza antropologiczna są głównymi celami w tej całej kombinacji.

Autorstwo: Maria Czerw
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 06.11.2023 17:00

    Europejskie i amerykańskie “elity” stoją murem za syjonistami. Chcą nam tu zgotować piekło po przyjęciu takiej ilości arabów ? Jest im potrzebne by wprowadzić nam zamordyzm ?
    https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/05/wladza-stojaca-za-tronem%ef%bf%bc/

  2. Maria Czerw 07.11.2023 01:39

    ten cały syjonizm brzmi jak emancypacyjna sielanka to po prostu odmiana faszyzmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.