Chcesz być Niemcem? Musisz zdać egzamin z wiedzy o Holokauście

Opublikowano: 29.03.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1200

Niemcy chcą uwzględnić pytania dotyczące Holokaustu w testach, które trzeba wypełnić, starając się tam o naturalizację. Mają to być działania prewencyjne wobec nasilenia się aktów antysemickich w Niemczech od początku wojny między Izraelem a Hamasem.

Dlatego Berlin planuje wprowadzić pytania dotyczące Holokaustu, Izraela i judaizmu do testów dla osób ubiegających się o obywatelstwo. Pomysł przedstawiła Minister Spraw Wewnętrznych Nancy Faeser w wywiadzie dla „Der Spiegla”.

Mówiła w nim, że „antysemityzm, rasizm i wszelkie formy ksenofobii wykluczają możliwość naturalizacji”. I pomyśleć, że kiedyś tym kraju o byciu Niemcem decydowała „czystość krwi”. Dziś jest to „czystość poglądów”. „Niemcy ponoszą szczególną odpowiedzialność wobec Żydów i państwa Izrael po Holokauście i zbrodni przeciw ludzkości, której się dopuściły” – podkreślała minister. Ci, którzy chcą zostać Niemcami, muszą wiedzieć, „co to oznacza i zobowiązać się do wzięcia na siebie niemieckiej odpowiedzialności”, która jest częścią „tożsamości” kraju – dodała Nancy Faeser.

Takie „zobowiązanie ma być jasne i wiarygodne”, więc w testach, jak twierdzi „Der Spiegel”, pojawią się np. pytania w rodzaju: Jak nazywa się miejsce kultu Żydów? Kiedy powstało państwo Izrael? Dlaczego Niemcy ponoszą szczególną odpowiedzialność wobec Izraela?

19 stycznia niemieccy posłowie przyjęli ustawę łagodzącą warunki nabywania obywatelstwa. Dzięki nowym przepisom niemiecki paszport można uzyskać po pięciu latach pobytu w kraju, a nie, jak dotychczas, ośmiu latach. W przypadku „udanej integracji” naturalizacja staje się możliwa po trzyletnim pobycie w Niemczech.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Figaro”, AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 29.03.2024 11:47

    No OK, ale w jaki sposób uświadomienie im, że o mało nie udało im się pozbyć “problemu żydowskiego” ma zmniejszyć antysemityzm.

  2. emigrant001 29.03.2024 15:09

    Niemcy wymordowali około 3 mln Polaków. Będą o tym uczyć w ich szkołach?
    Dlaczego Niemcy ponoszą szczególną odpowiedzialność wobec …….?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.