Polityk aresztowany pod zarzutem zamordowania dziennikarza

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1270

W ubiegłą sobotę reporter „Las Vegas Review-Journal”, Jeff German, został zadźgany na śmierć.

Polityk Partii Demokratycznej reprezentujący hrabstwo Clark w Nevadzie został aresztowany pod zarzutem morderstwa w wyniku zadźgania nożem reportera śledczego, którego pracę uważa się za prawdopodobnie odpowiedzialną za niedawną przegraną tego polityka w prawyborach. Wiadomość pojawiła się po latach, gdy krajowe media twierdziły, że zwolennicy Trumpa stanowili zagrożenie dla reporterów.

Aresztowanie czołowego lokalnego demokraty z hrabstwa Clark, Roberta Tellesa, miało miejsce 7 września, zaledwie dzień po tym, jak policja Las Vegas poprosiła opinię publiczną o pomoc w zidentyfikowaniu podejrzanego w sprawie.

W sobotę 3 września reporter „Las Vegas Review-Journal”, Jeff German, został zadźgany na śmierć, gdy uważano, że prowadzi potencjalną kontynuację historii Tellesa. Jego poprzednie raporty ujawniły, że Telles był odpowiedzialny za nękanie, faworyzowanie i niewłaściwe relacje w środowisku pracy. 69-letni German złożył niedawno dodatkowe prośby o publiczne akta między Tellesem a trzema jego pracownikami w biurze, które nadzoruje majątki zmarłych osób.

Telles, którego główna strata była powiązana z pracą Germana, również publicznie zaatakował reportera w serii publicznych wpisów na Twitterze, oskarżając reportera o przygotowanie oszczerstw. Policja przybyła do domu Tellesa rano 8 września, wyjaśniając, że “obecnie wykonuje nakazy przeszukania” w związku z dochodzeniem w sprawie zabójstwa. Później tego samego wieczoru urzędnicy ujawnili, że Telles został aresztowany, a fotograf Review-Journal uchwycił zdjęcie Tellesa na noszach, gdy był ładowany do karetki pogotowia.

Redaktor naczelny Glenn Cook powiedział: „Aresztowanie Roberta Tellesa jest jednocześnie ogromną ulgą i oburzeniem dla redakcji czasopisma Review-Journal. Odczuwamy ulgę, że Telles jest w areszcie i oburzenie, że kolega prawdopodobnie został zabity za doniesienie o wybranym urzędniku. Dziennikarze nie mogą wykonywać tak ważnej pracy, jakiej wymagają nasze społeczności, jeśli obawiają się, że przedstawienie faktów może doprowadzić do brutalnej zemsty. Dziękujemy policji Las Vegas za pilną i ciężką pracę (…)”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „The National Pulse”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.