Podpalają szkoły z powodu obowiązkowej edukacji seksualnej

Opublikowano: 14.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2595

W belgijskim Charleroi w jednym momencie zaczęły płonąć aż cztery szkoły. Prokuratura twierdzi, iż podpalenia są związane z wprowadzoną w szkołach obowiązkową edukacją seksualną.

Jak podaje portal „RTL Info”, przybyłe na miejsca służby ratunkowe jednoznacznie stwierdziły, iż doszło do podpalenia, co zostało potwierdzone przez prokuraturę. Jednocześnie strażacy znaleźli na miejscu tabliczki z napisami odnoszącymi się do edukacji seksualnej.

Pożary nie były duże, dość szybko je opanowano i nie ma mowy o wielkich szkodach. Trzy z czterech podpalonych szkół pozostaną jednak tymczasowo zamknięte.

Prokuratura w Charleroi wszczęła śledztwo w sprawie podpaleń i jednoznacznie wskazuje, iż mają one związek z „niezadowoleniem z projektu obowiązkowej edukacji seksualnej”.

Chodzi o dekret EVRAS, czyli wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach w Walonii i Brukseli. Program istnieje wprawdzie od 2012 roku, ale do tej pory nie był obowiązkowy. To szkoły decydowały, w jaki sposób – i czy w ogóle – będą realizować wytyczne.

Od tego roku szkolnego zajęcia z edukacji seksualnej mają być obowiązkowo prowadzone w klasach czwartych i szóstych. W Walonii dotyczy to 85 tys. uczniów, a w Brukseli – 25 tys.

W wielu miastach wywołało to protesty. „Przeciwnicy narzekają, że zbyt wcześnie wprowadzi ona dzieci w pojęcia związane z płcią i tożsamością seksualną. Twierdzą, że omawianie tych tematów ze swoimi dziećmi powinno należeć do rodzin” – czytamy w relacji belgijskich mediów.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.