Obraźliwe hasła na meczetach w Hiszpanii

Opublikowano: 13.01.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 703

Hiszpański Ruch na Rzecz Tolerancji donosi o antymuzułmańskich incydentach. W trzech miastach na meczetach namalowano obraźliwe hasła i symbole, a w sieciach społecznościowych opublikowano teksty obrażające islamistów.

„Muzułmanie do domu”, „Psy”, „Islam won z Europy” – to hasła, jakie namalowano na ścianach meczetów w Burgos, Madrycie i Kadyksie. Towarzyszyły im wulgarne słowa i rysunki swastyk. Rząd ma jednak nadzieję, że w Hiszpanii nie dojdzie do powstania ruchu antyislamskiego.

“Uważam, że Hiszpania jest krajem tolerancyjnym i szanującym wiarę innych. Do tego zdecydowana większość imigrantów uczciwie zarabia na życie” – powiedział premier Mariano Rajoy.

Aby nie zaostrzać sytuacji, władze Madrytu odmówiły zorganizowania wiecu przed madryckim meczetem i centrum kultury muzułmańskiej. Organizatorem protestu byli Patrioci Europejscy Przeciwko Islamizacji Zachodu – skrajnie prawicowy ruch, który zdobył wielotysięczne poparcie w Niemczech.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 13.01.2015 11:59

  Kulturalnie też można wyrażać swoje poglądy.

 2. wiara milosc nadzieja 13.01.2015 13:30

  nienawiść zakorzenia w sercach ludzi tylko czeka na dogodną chwilę aby pokazać swoje oblicze. Tylko Stwórca Jezus Chrystus potrafi wykorzenić nienawiść a zamienić je na miłość nawet do wrogów i prześladowców, ale trzeba chcieć zmian i przyjść do Zbawiciela, z wiarą prosić o przemianę.
  “Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.” – Ewangelia Marka 7:20-23 Biblia Warszawska http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/wojenny-system-nienawisci.html

  , nienawiść nie zwalczy nienawiści ale ją rozpali, zło nie zwalczy zła, a kto posługuje się złem ten sam nim przenika. Zło zwalcza się dobrem, nienawiść miłością, agresję pokojowym nastawieniem. Obralżliwe słowa zwalcza się nie oddawaniem obraźliwymi słowami, ale albo milczeniem, albo błogosławieniem

 3. realista 13.01.2015 13:47

  nienawiść to zdecydowanie nadużywane słowo.

  wmn, masz rację, ale tylko częściowo. nie można ulegać wrogom. należy się przeciwstawiać oprawcom, krytykować złe postępowanie i karać za wyrządzanie krzywdy.

  musi istnieć coś takiego jak sprawiedliwość.

  myślę, że nie o to chodziło Jezusowi, nie o bierność… .. .

 4. Jedr02 13.01.2015 14:49

  Odnieść można wrażenie że jak stary testament prezentuje sprawiedliwość to Jezus wprowadza coś co jest ważniejsze nawet od niej – miłosierdzie.. Ale trzeba się zastanowić co w praktyce jest najlepsze dla innych. Jeśli nadstawianie drugiego policzka zachęca kogoś tylko do agresji i to nie tylko na nas ale też innych to jest ono czynnością wynikającą z głupoty a nie z miłosierdzia. Nie wiem czy takie uciekanie od przemocy niezależnie od wszystkiego nie jest jakąś dewiacją, wynikającą z wyprowadzenia z pewnych słów jakiś nowych zasad. W gruncie rzeczy czy samoobrone czy karanie można w ogóle brać jako rzeczy złe? Czy można je rozumieć jako zwalczanie zlym zła? Mam wątpliwość, dlatego że negatywne konsekwencje pewnych czynów są dla wielu jedyną przyczyną ich niepopełniania to znaczy że spełniają dobrą funkcję. Ból też stanowi bodziec nieprzyjemny, a jednak jest potrzebny do naszego sprawnego funkcjonowania. Można nawet wziąć analogie ze stanem zapalnym, sam w sobie zbyt dobry nie jest, ani przyjemny ani zdrowy, jednakże pozwala on unieszkodliwić jakieś szkodliwe elementy nas zatruwające. Chociaż sam w sobie stan zapalny dobry nie jest, bo nam szkodzi to w odpowiednim umiejscowieniu jest wręcz nam niezbędny do przetrwania. Myślę że przemoc możemy tak widzieć jak stan zapalny, sama w sobie to nic dobrego, ale w odpowiednim miejscu jest niezbędna do przetrwania i nas pojedynczo i całego społeczeństwa. Ale dobrze jednak kwestię miłosierdzia pokontemplować, sprawiedliwość nie dotknie naszych serc i nie pomoże nam wykorzenić złych cech.

 5. roztargniony 13.01.2015 15:20

  @ realista. Po części zgadzam się z Twoją odpowiedzią na komentarz @wmn. Ale, z drugiej strony, obecnie, wróg nie jest taki oczywisty i może okazać się, któregoś dnia, że wróg jest za naszymi plecami i krzyczy to samo co my. Ale my zaślepieni cudzym kierownictwem i własnym stanem emocjonalnym, tutaj nienawiścią, pójdziemy dać się wyrzynać i sami wyrzynając, w imię nie własnych, ale cudzych interesów. Problemem, w tym przypadku, nie tyle jest wspomniana, przez wmn, nienawiść, co brak równowagi i odpowiedniego wyboru między daniem komuś pozwolenia wejścia sobie na łeb, a skuteczną obroną i kontratakiem, by ostudzić na przyszłość te cudze zapędy rozszarpania nas.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.