Dziwny sposób na pozbycie się tłoku w miejskich autobusach

Opublikowano: 15.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2593

Miasto Barcelona znalazło sposób na pozbycie się zatłoczenia komunikacji miejskiej. Po prostu usunęli miejskie autobusy z „Google Maps”, co ma utrudnić korzystanie z nich przez turystów. Ratusz Barcelony ogłosił, że „zwraca komunikację miejską mieszkańcom”.

Barcelona dołącza do miast, które przepędzają od siebie turystów? Lista jest tu długa, od Wenecji, która „opodatkowała” przybyszy, po nawet nasz Kraków, który wprowadził nocną prohibicję. Pomysł stolic Katalonii jest jednak co najmniej „perwersyjny”. Zbłąkany turysta, który wsiadł nie do tego autobusu, może przecież wielokrotnie się przesiadać.

Z „Google Maps” w Barcelonie wypadły linie autobusowe, z których najczęściej korzystają turyści. Będzie to np. znana linia 116, której trasa wiedzie stromymi uliczkami do Parc Guëll, słynnego ogrodu zaprojektowanego przez Antoniego Gaudiego. Linia zniknęła z Google Map i zniknęli turyści, a w autobusach zrobiło się podobno pustawo.

Turyści nie znający topografii miasta, podobno przesiedli się do metra. Później trzeba sobie jednak przed dotarciem do parku zrobić kilkuminutową wycieczkę pieszą. Mieszkańcy okolic Parc Guëll „odzyskali” linię dla siebie, ale opinie są podzielone. Także oni stracili np. dostęp do rozkładu jazdy na telefonie…

Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. RisaA 15.04.2024 16:18

    Google – jeden z największych raków.

  2. Rozbi 15.04.2024 21:13

    Idealny sposób na biznes – aplikacja dla turystów z rozkładem i trasami autobusów po angielsku.
    Bez sensu, turysta albo z autobusu przeniesie się w metro (bardzo dobrze rozbudowana sieć), albo zamówi Ubera,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.